tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwsza Runda Wy¶cigów Skuterów o Puchar Polski - Gostyñ

Pierwsza Runda Wy¶cigów Skuterów o Puchar Polski - Gostyñ

Autor: Informacja prasowa 2009.05.07, 10:13 Drukuj

W ubiegłą niedzielę 3. maja w Gostyniu na torze kartingowym odbyła się I runda Pucharu Polski w wyścigach skuterów

Pierwsza runda Pucharu Polski w wyścigach skuterów odbyła się w słoneczną niedzielę, 3. maja na torze kartingowym w centrum Gostynia. Pomimo tego, że jest to najtańsza forma ścigania się na jednośladach i doskonała szkoła techniki jazdy dla wszystkich, którzy marzą aby pójść w ślady Rossi'ego frekwencja nie dopisała. Do zawodów zgłosiło się zaledwie 15 zawodników, głównie z Wielkopolski. Cieszy natomiast fakt, że na wyścigi przybyło wielu kibiców z całej Polski!

W klasyfikacji generalnej w klasie Amator podium zdominowali zawodnicy TNT Racing Team. Pierwszy na mecie stawił się Tomasz Noster, a za nim Marcin Matysiak. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Nożyński, który w obu biegach stoczył interesującą walkę z jedyną przedstawicielką płci pięknej Natalią Florek. W klasie 2 (50 cm 3 ) niepokonany okazał się Michał Adamiszyn z CMA RT, który zwyciężył oba biegi. Drugie miejsce należało do Natalii Florek z TNT RT, która tym razem pokonała Macieja Nożyńskiego. Dariusz Beszterda z Bidon RT pomimo tego, że z powodu defektu technicznego nie ukończył pierwszego biegu, w drugim wyścigu pokazał piękny styl jazdy i niesamowitą wolę walki.

W obu biegach klasy 3 (70 cm 3 ) można było podziwiać pasjonującą walkę o czołowe lokaty pomiędzy zawodnikami Mieloch Racing Team, Szymonem Rajczakiem i Jerzym Mielochem Jr oraz Krzysztofem Żyłą z Bidon RT. Ostatecznie w tym zażartym pojedynku Junior dwukrotnie pokonał Szymona. Krzysztof w obu biegach przejechał linię mety na miejscu trzecim. Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 16. maja w Lublinie.