tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Peter Hickman wygrywa Motocyklowe Grand Prix Macau. Miadce zwycistwo po restarcie wycigu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Peter Hickman wygrywa Motocyklowe Grand Prix Macau. Miadce zwycistwo po restarcie wycigu

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.20, 12:10 Drukuj

W sobotę, 19 listopada odbył się jeden z najbardziej znanych wyścigów ulicznych - o Motocyklowe Grand Prix Macau. W tym roku zdominował go Peter Hickman, który triufmował tam już 4 razy. Nie obyło się bez przygód, ponieważ 2 zawodników trafiło do szpitala, a pierwszy start został przerwany. Co działo się w Macau?

Peter Hickman był najszybszy już w kwalifikacjach, które wygrał z czasem 2:24,765. W pierwszym rzędzie zameldowali się też Davey Todd i Erno Kostamo. Warto wspomnieć, że w pierwszej dziesiątce aż 7 zawodników startowało na motocyklach BMW. Już w pierwszym starcie wyścigu Peter Hickman był najszybszy na torze, ale z toru wypadli Brian McCormack i Nadieh Schoots - jedyna kobieta w stawce. McCormack uszkodził sobie jedynie kostkę, a u Schootsa nie wykryto żadnych poważnych obrażeń.

NAS Analytics TAG

W pierwszym starcie Hickman szybko odstawił Todda, który był w stanie utrzymać tempo jedynie przez 4 okrążenia. Przy restarcie Davey Todd miał problem z motocyklem. Po okrążeniu rozgrzewkowym Hickman powiedział mu o dziwnym dymie wydobywającym się z motocykla. Mechanicy szybko uporali się z problemem i Todd ponownie stanął na polach startowych. Hickman znów był najszybszy na torze i przyjechał na metę z przewagą 29,969 s nad zawodnikiem Burrows Engineering / RK Racing. Podium uzupełnił David Datzer. W pierwszej piątce znaleźli się też Josh Brookes i Robert Hodson.

- Mieliśmy dzisiaj fantastyczny wynik, jesteśmy na domowym wydarzeniu Faye (manager zespołu, przyp. red.) i to jej tor, jej miasto i fantastyczne uczucie być pierwszym w każdej sesji. Nie mogłem prosić o więcej i jestem bardzo szczęśliwy. Chłopcy doskonale pracowali, a BMW było świetne, chociaż tor okazał się trudniejszy. Może to wynikać z faktu, że nie było nas przez kilka lat i stał się bardziej wyboisty, co utrudniało jazdę. Zespół FHO Racing świetnie przygotował motocykl. Nic nigdy nie jest idealne, ale było blisko i czułem się bardzo komfortowo. Davey trochę nas naciskał na starcie, ale mogłem trzymać tempo, podczas gdy jemu się nie udało, więc udało mi się odskoczyć i zniknąć - mówił Peter Hickman.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr