tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 PILNE: Koniec Rajdu Dakar dla Rafała Sonika? Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

PILNE: Koniec Rajdu Dakar dla Rafała Sonika?

Autor: Beavis 2016.01.08, 08:24 1 Drukuj

Podczas wczorajszego, piątego etapu Rajdu Dakar 2016 Rafałowi Sonikowi wybuchł silnik.

Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy niepokojącą informację od rzecznika prasowego Rafała Sonika: 

NAS Analytics TAG

Informujemy, że Rafał Sonik, który podczas pierwszego dnia maratonu zmagał się z wyciekiem oleju stanął na trasie czwartkowego odcinka specjalnego po tym, jak wybuchł silnik w jego quadzie. Polaka dzieli od mety 120 km i czeka w tej chwili na pomoc innego zespołu biorącego udział w rajdzie, który zdecyduje się wziąć go na hol i dociągnąć do mety w Uyuni. Tam będzie mógł wymienić silnik, przyjąć karę czasową i w piątek podjąć dalszą rywalizację.

O wycieku oleju było wiadomo już w środę - po raz pierwszy pojawił się w trakcie pierwszej części etapu maratońskiego. Niestety brak możliwości serwisowania sprzętu postawił Sonika przed bardzo niewygodną sytuacją w czwartek. Zwłaszcza, że czwartkowy odcinek specjalny zakładał rywalizację na wysokościach w większości przekraczających aż 4000 m n.p.m. Spełnił się najgorszy z możliwych scenariuszy, silnik w quadzie zwycięzcy Dakaru 2015 wybuchł.

Kolejną niepokojącą informacją znaleźliśmy na stronie rajdu, gdzie obok nazwiska Rafała istnieje dopisek "niedopuszczony do startu" w kontekście dzisiejszego, 6-go etapu. Teoretycznie quad Sonika mógł zostać zholowany do depo w Uyuni, gdzie zawodnik otrzymałby karę za spóźnienie, ale po wymianie silnika mógłby wznowić rywalizację dzisiaj. 

Zdjęcie obok pochodzi z wczoraj, kiedy to Rafał Sonik czekał na pomoc. My zaś czekamy na rozwój sytuacji o której będziemy na bieżąco informować. 

Z OSTATNIEJ CHWILI (8:30): Na facebookowej stronie Orlen Team'u pojawiła się informacja, że Rafał Sonik nie dotarł wczoraj na czas na metę odcinka specjalnego, a co za tym idzie nie kończy Rajdu Dakar 2016. Czekamy na oficjalne potwierdzenie.

Z OSTATNIEJ CHWILI (8:57): Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie - Rafał był zmuszony do wycofania się z rajdu. Zostaje na miejscu i będzie jechał wraz z serwisantami aż do Rosario, wspierając rodaków. 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę