tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Oszustwo podczas egzaminu naprawo jazdy. Starszy brat podszy si pod modszego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Oszustwo podczas egzaminu naprawo jazdy. Starszy brat podszy si pod modszego

Autor: Andrzej Sitek 2023.03.17, 11:25 Drukuj

Do nietypowej próby oszustwa doszło w jeleniogórskim oddziale Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Na zaplanowany termin egzaminu praktycznego prawa jazdy zgłosił się pewien mężczyzna, który wylegitymował się dowodem osobistym i zgodnie z listą oczekujących podszedł do egzaminu. Próba jazdy poszła pomyślnie, "kursant" dostał arkusz z wynikiem pozytywnym, ale wątpliwości egzaminatora wzbudził jeden fakt.

NAS Analytics TAG

Zanim panowie wsiedli do samochodu, wśród oczekujących i przyglądających się osób egzaminator dostrzegł osobę bliźniaczo podobną do egzaminowanego mężczyzny.

Po powrocie na teren ośrodka pracownik DORD-u ponownie zobaczył tę osobę i postanowił wyjaśnić zbieżność wyglądu dwóch mężczyzn, tym bardziej że obaj wsiedli do tego samego samochodu. Zanim egzaminator doszedł do auta, pojazd ruszył z piskiem opon i wyjechał z terenu DORD-u.

Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję, która na podstawie zapisu z monitoringu i dalszych ustaleń ujawniła, że do egzaminu podszedł 39-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, który posiada już prawo jazdy. Okazało się, że chciał oszczędzić trudów tego wyzwania swojemu młodszemu, 26-letniemu bratu.

Co najciekawsze, oszustwo nie wyszłoby na jaw, gdyby nie ciekawość młodszego z braci, który koniecznie chciał zobaczyć przebieg "swojego" egzaminu. Pomogła też spostrzegawczość egzaminatora.

Braterska pomoc może obu panów dużo kosztować. Sprawa trafi do sądu, a maksymalny wymiar kary za oszustwo tego typu to nawet trzy lata pozbawienia wolności.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr