tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ostrzeżenie przed fotoradarem nielegalne we Francji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ostrzeżenie przed fotoradarem nielegalne we Francji

Autor: Lovtza 2012.01.18, 08:27 7 Drukuj

Używanie zestawów z nawigacją satelitarną oraz smartphone’ów ostrzegających przed radarami dokonującymi pomiaru prędkości i obszarami gdzie taki pomiar jest prowadzony, od stycznia tego roku jest we Francji zabronione. Kara za złamanie tego zakazu to okrągłe €1500.

Ja zapewne domyślacie się, pomysł francuskich urzędników spotkał się z potężną falą krytyki. Kwestionowana jest przede wszystkim możliwość sprawdzania przez Policję, czy użytkownik ma funkcję ostrzegania przed fotoradarami włączoną, czy wyłączoną. Eric de Caumont, prawnik specjalizujący się w prawie o ruchu drogowym, w wypowiedzi dla gazety Le Monde zaznaczył że ewentualne przeglądanie przez funkcjonariuszy ustawień i zawartości prywatnych urządzeń elektronicznych i nośników informacji jakimi są zestawy GPS i telefony komórkowe jest oczywistym naruszeniem prawa do prywatności.

Na chwilę obecną nie bardzo wiadomo jak efektywnie wcielić nowe przepisy w życie. Rzecznik firmy Garmin, dostarczającej zestawy GPS dla kierowców samochodów i motocykli, zadeklarował przygotowanie nowego oprogramowania, gdzie albo będą zupełnie usunięte informacje o fotoradarach, lub będą jedynie ogólnikowo wskazane obszary na których może być dokonywany pomiar. Podróżując po Francji lepiej jednak profilaktycznie wyłączyć opcję powiadamiania o lokalizacji fotoradarów.

Francuski przypadek może sie okazać brzemienny w skutki dla innych europejskich krajów, w tym Polski. Wszak nasi błyskotliwi urzędnicy z lubością sięgają po wszelkie narzędzia drenowania naszej kieszeni, a dysponując argumentem typu „Ale przecież tak jest w innych krajach” nie będą musieli w żaden sposób się krępować.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę