tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odblaski na każdą pogodę NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odblaski na każdą pogodę

Autor: Informacja prasowa 2013.12.17, 11:40 6 Drukuj

Na wstępie, odnosząc się do opinii, które pojawiły się w odpowiedzi na nasz ostatni artykuł, chcemy zaznaczyć, że naszym celem nie jest zmuszenie kogokolwiek do jeżdżenia w odblaskach. Podając rzetelne argumenty staramy się jedynie zachęcić do refleksji. Kampania Hen Widoczni zwraca uwagę na rzeczy, które nie dla wszystkich są oczywiste, a w codziennym pędzie mogą zostać przeoczone.

Wracając do meritum. Sezon motocyklowy praktycznie ma się ku końcowi. Tegoroczna polska złota jesień odeszła, w związku z czym deszcz (a nawet śnieg) może nas zaskoczyć w każdej chwili. Czy każde taśmy odblaskowe naszyte na odzieży motocyklowej zachowują się tak samo? Czy mając element odblaskowy na swojej kurtce motocykowej czy kombinezonie przeciwdeszczowym możemy spokojnie poruszać się ze świadomością, że jesteśmy widoczni?

NAS Analytics TAG

Większość producentów odzieży motocyklowej naszywa tzw. taśmy mikrokulkowe. Są to tradycyjne taśmy stosowane nie tylko w branży motocyklowej. Każdy pracownik budowlany ma identyczne na swojej kamizelce. Na taśmie mikrokulkowej światło odbijane jest przez maleńkie kulki szklane, umieszczone na materiale. Zazwyczaj jest to taśma w kolorze srebrnym, wysoce odporna na uszkodzenia. Nie mniej jednak po kontakcie z wodą, dopóki nie wyschną, taśmy mikrokulkowe tracą swoje właściwości odblaskowe. Dlaczego o tym piszemy? Czasami zdarza się powrót w deszczu z pracy lub z podróży do domu, a wtedy warto o tym pamiętać.

Czy istnieje odblaskowe rozwiązanie na deszczową porę? Oczywiście - polecamy taśmy odblaskowe tzw. pryzmatyczne. Światło odbijane jest większą powierzchnią przez drobne akrylowe pryzmaty. Ma ona dodatkową zaletę - nie traci swych właściwości w kontakcie z wodą, ponieważ pryzmaty są dodatkowo osłonięte folią. Różnica między dwoma rodzajami tych taśm widoczna jest gołym okiem. Pamiętajcie o tym, robiąc zakupy.

Żyjemy w Polsce, w kraju w którym pogoda zmienia się równie szybko jak trenerzy w klubach piłkarskich. Deszcz może nas zaskoczyć w każdej sytuacji. Jeśli chcemy poprawić swoje bezpieczeństwo kupując odzież z elementami odblaskowymi, wybierzmy taką, która zwiększy naszą widoczność w każdych warunkach.

Daj się zauważyć!
Kampania Hen Widoczni

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:rarek 17/12/2013 14:20

Wyjaśnisz?

Odpowiedz
Autor: ja 17/12/2013 14:31

Zmien dilera, man

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę