tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od kwietnia zmiany w mObywatelu. W wakacje nowa funkcja przydatna dla kierowców. Chodzi o moduł "stłuczka"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od kwietnia zmiany w mObywatelu. W wakacje nowa funkcja przydatna dla kierowców. Chodzi o moduł "stłuczka"

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.04, 10:39 Drukuj

Już w pierwszej połowie stycznia br. pojawiła się informacja na temat wprowadzenia do aplikacji mObywatel modułu pozwalającego wypełnić oświadczenie sprawcy kolizji.

Dzięki modułowi "stłuczka" kierowcy unikną stresujących sytuacji, w których dochodzi do zdarzenia drogowego i nikt nie ma gotowego formularza i długopisu. Teraz protokół zdarzenia drogowego będzie można wypełnić bezpośrednio w aplikacji.

NAS Analytics TAG

Niestety wciąż jeszcze nie znamy szczegółów działania modułu, chociaż zdaniem specjalistów, m.in. z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, nowa funkcja poprowadzi osoby biorące w zdarzeniu drogowym "za rączkę", a zatem powinna być intuicyjna w obsłudze i łatwa do zrozumienia. Jednocześnie zunifikowana forma sprawi, że ubezpieczyciele będą uzyskiwali bardzo dobrej jakości dane, co prawdopodobnie ułatwi i przyspieszy ich pracę, a w konsekwencji zapewni szybszą likwidację szkody przez ubezpieczyciela.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że w przypadku kolizji drogowej nie zawsze trzeba wzywać policję. Jeśli w wyniku zdarzenia drogowego nie ma rannych, wystarczy samodzielnie spisane oświadczenie, które - jeśli okoliczności nie budzą wątpliwości - jest tak samo ważne, jak dokumentacja policyjna. Z tego powodu użycie modułu w aplikacji mObywatel może być bardzo przydatne, a sama proces zostanie ułatwiony już na wstępie, bo wszelkie niezbędne informacje o pojeździe i aktualnej polisie będą pobierane bezpośrednio z apki.

Kiedy "stłuczka" pojawi się w mObywatelu? Do tej pory spodziewaliśmy się nowej funkcjonalności pod koniec roku, ale jak podaje serwis Dziennik Gazeta Prawna, przydatna opcja zostanie uruchomiona prawdopodobnie już w wakacje.

Przy okazji przypomnijmy, że w prawidłowo przygotowanym oświadczeniu po kolizji drogowej należy zawrzeć szereg niezbędnych danych, w tym dane osobowe sprawcy i poszkodowanego w kolizji, numery rejestracyjne pojazdów (marka i model), numer polisy sprawcy, dokładne miejsce i czas zdarzenia oraz podpisy obu kierowców: sprawcy i poszkodowanego.

Jeśli chodzi o zmiany, które pojawią się jeszcze w bieżącym miesiącu, to wśród najważniejszych jest dodanie wirtualnego asystenta informującego o usługach państwowych, następnie uruchomienie zakładki dokumentów lokalnych, zarządzania powiadomieniami oraz moduł Twoje sprawy. W tym miejscu znajdą się statusy wniosków, np. o dowód lub paszport. Pełna lista zmian jest dostępna na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę