tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy Ducati Monster zadebiutuje 23 pa¼dziernika. Kiedy i gdzie obejrzeæ premierê online?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy Ducati Monster zadebiutuje 23 pa¼dziernika. Kiedy i gdzie obejrzeæ premierê online?

Autor: Wojciech Grzesiak 2025.10.20, 10:21 Drukuj

Przed nami kolejny odcinek Ducati World Premiere 2026. Wiadomo już, że producent zaprezentuje w nim nowego Monstera. Najważniejsza pozostaje jednak kwestia, czy będzie to tylko odświeżenie modelu, czy może czeka nas kolejna rewolucja? Screeny z zapowiedzi wyglądają zachęcająco. Czy to zapowiedź nowej stylistyki? Gdzie i kiedy można obejrzeć premierę?

Nowy Ducati Monster będzie bohaterem kolejnego odcinka Ducati World Premiere 2026. Emisję zaplanowano na środę, 23 października, o godz. 16:30. Film będziecie mogli obejrzeć m.in. w serwisie YouTube, w oficjalnym kanale Ducati. Producent przedstawia większość swoich premier online, ale ponownie zostawił jedną specjalnie na konferencję, która odbędzie się na targach EICMA.


Reklama


 
NAS Analytics TAG

Co wiemy o nowym Monsterze? Na zwiastunie, który krąży po sieci, widać zbiornik paliwa i kanapę w stylu klasycznych motocykli Ducati. Nowy Monster, który zadebiutował w 2020 r., był wielokrotnie krytykowany za swój wygląd, ponieważ stylistycznie zbliżył się do japońskich konkurentów. Osią tych zmian było przejście z ramy kratownicowej na aluminiową, co również stanowiło rodzaj terapii szokowej. Ostatecznie Monster nadal jest jednym z najlepiej sprzedających się motocykli Ducati.

W maju tego roku pojawiły się zdjęcia szpiegowskie nowego Monstera. Egzemplarz testowy nie jest zbyt urodziwy, ale da się wyłapać pewne szczegóły. Najważniejszym z nich ma być nowy silnik o poj. 890 cm3. Jest o 9 kg lżejszy niż poprzednia generacja Superquadro i 5,8 kg lżejszy niż Testastretta Evoluzione oraz Desmodue ze Scramblera. Motor zadebiutował w 2025 r. i generuje moc 120 KM, podczas gdy obecny silnik w Monsterze ma pojemność 937 cm3 i generuje moc 111 KM. Jak dotąd znalazł się w modelach Panigale V2 i Streetfighter V2.

Kolejną nowością może być stelaż pomocniczy wykonany z kompozytu. Na zdjęciach widać też zmieniony kształt zbiornika paliwa oraz felg. O ogólnej stylistyce trudno się wypowiadać, bo Ducati składa swoje motocykle testowe tak, by wyglądały najgorzej, jak się da. To oczywiście ma zmylić tych, którzy czekają na nowości i zbudować element zaskoczenia. Jaki będzie nowy Monster? Tego dowiemy się już 23 października.

NAS Analytics TAG


Reklama


NAS Analytics TAG
Zdjêcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii. Je¿eli którykolwiek z komentarzy ³amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usuniêty. Uwagi przesy³ane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artyku³u. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usuniêty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    NAS Analytics TAG
    na górê