tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa Honda CB1100 i ciekawy system chodzenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa Honda CB1100 i ciekawy system chodzenia

Autor: Janusz Bbenek 2019.08.19, 16:42 1 Drukuj

Japończycy z Hondy pracują nad kolejną generacją modelu CB1100, który pomimo obowiązywania coraz ostrzejszych norm, ma zachować klasyczne chłodzenie powietrzem. Ujawnione szkice patentowe pokazują ciekawy sposób dochładzania dwóch środkowych cylindrów rzędowej czwórki.

Silniki chłodzone powietrzem były podobno oczkiem w głowie samego Soichiro Hondy, który uwielbiał je za prostą konstrukcję, lekkość i zwartą budowę. NIc więc dziwnego, że w przypadku klasycznego, czterocylindrowego modelu CB1100 utrzymanie tej metody chłodzenia było dla inżynierów jednym z podstawowych założeń. Nie jest to łatwe - nadchodząca norma Euro 5 będzie bezlitosna dla tradycyjnych konstrukcji.

NAS Analytics TAG

cb1100 patent 5

Wygląda jednak na to, że przynajmniej jeszcze jedna generacja CB1100 zachowa ożebrowanie i chłodzenie powietrzem. Ujawniono kilka szkiców patentowych nowego motocykla, na których zwraca uwagę zwłaszcza jeden szczegół - specjalnie uformowane mocowanie przedniego błotnika, kierujące mocny strumień powietrza na dwa środkowe cylindry.

W rzędowym silniku 4-cylindrowym optymalnie chłodzone są tylko dwa skrajne cylindry, swobodnie opływane przez wiatr. Dwa środkowe zasłonięte są przednim kołem i mają tendencję do przegrzewania. Patent Hondy ma zapewnić równomierne chłodzenie wszystkich cylindrów.

Nowa Honda CB1100 może zadebiutować już na jesiennych targach - w październiku odbędzie się Tokio Motor Show, a miesiąc później europejska EICMA.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia

cb1100 patent 1

cb1100 patent 2

cb1100 patent 4

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr