tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nolan N87 integralny kask motocyklowy - cena, recenzja, opis
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nolan N87 integralny kask motocyklowy - cena, recenzja, opis

Autor: Alonzo 2017.04.14, 13:15 Drukuj

Kaski kosztujące w okolicach 1000 zł, to w Polsce bardzo popularna półka. Tyle właśnie wydajemy, jeżeli nie stać nas na produkty top premium, a jednocześnie chcemy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Propozycja Nolana – N87, wpisuje się idealnie w ten właśnie segment rynku. Zatem co dostaniemy od Nolana za tego tysiaka?

Zobacz produkt na stronie dystrybutora

Budowa skorupy

Nolan N87 to następca popularnego N86. Jego aerodynamiczna skorupa kasku powstaje z materiału wielokompozytowego o nazwie Lexan, czyli poliwęglanu, wzmocnionego w newralgicznych miejscach żywicą epoksydową. Konstrukcja taka jest dużo bezpieczniejsza od polikarbonu, znanego też jako termoplastik, tworzącego skorupy tańszych kasków. Skorupa N87 powstaje w dwóch rozmiarach, aby bardziej dostosować wielkość kasku do głowy motocyklisty. Każdy znajdzie rozmiar dla siebie, gdyż kaski te dostosowane są do rozmiaru głowy motocyklisty od XS aż do 3XL. Waga kasku dla rozmiaru M to niecałe 1500 gramów.

Wentylacja

Skorupa kasku N87 wyposażona jest w system wentylacji Airbooster, który za pomocą 4 otworów wentylacyjnych pozwala na komfortowe użytkowanie nawet w wysokich temperaturach otoczenia przy szczelnie zamkniętym wizjerze.

Wyściółka

Wyściółka kasku powstała z gęstego, antyalergicznego materiału (Clima Comfort), dzięki któremu kask lepiej układa się na głowie i jest po prostu wygodniejszy. Producent przewidział też udogodnienie dla okularników stosując w częściach policzkowych wyściółki system EAS (Eyewear Adaptive System), pozwalający na wygodne noszenie okularów korekcyjnych. Wyściółka jest w pełni wyjmowalna, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie kasku w czystości. Kask Nolan N87 wyposażony jest w specjalny materiałowy podbródek, który w czasie jazdy zapobiega dostawaniu się do środka drobinek piasku czy owadów.

Wizjer

Wizjer kasku N87 odporny jest na zarysowania, a dzięki fabrycznie zamontowanemu pinlockowi także na parowanie. Szyba chroni motocyklistę również przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki wewnętrznie zamontowanej blendzie przeciwsłonecznej (VPS) możliwa jest bezpieczna jazda w każdych warunkach pogodowych i o każdej porze. Wizjer kasku montowany jest w bardzo łatwy sposób, co pozwala na jego szybki demontaż. Szyba wizjera ma 6 możliwych ustawień dzięki multipozycyjnemu systemowi otwarcia.

Zapięcie

Zapięcie kasku Nolan N87 to bardzo wygodny system Microlock 2. Zapinanie i odpinanie kasku nie sprawi żadnych problemów, nawet w rękawiczkach. System ten jest bezpieczny i bardzo łatwy w obsłudze.

Komunikacja

Kaski w wersji CLASSIC, RAPID, FLOW, HI-VISIBILITY przygotowane są też do montażu systemu komunikacji N-COM, który jest fabrycznym systemem firmy Nolan.

Innowacyjny system LEDLIGHT

Ciekawostką jest nowa wersja kasku Nolan N87 o nazwie LEDLIGHT. Kask ten przystosowany jest do montażu systemu ESS czyli Emergency Stop Signal. Co to takiego? To światło stopu, które umieszczone jest w tylnej części kasku, a podczas gwałtownego hamowania czujnik żyroskopowy zintergowany z systemem powoduje włączenie się lampki w trybie migającym, co informuje innych użytkowników drogi o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji.

Opinia magazynu RIDE

W ubiegłym roku dziennikarze magazynu RIDE docenili produkt firmy Nolan, oceniając go na 51 punktów na 70 możliwych uzyskał miano BEST BUY – czyli w ich teście najlepszego stosunku ceny do jakości.

Firma Nolan na swój produkt udziela pięcioletniej gwarancji.

Jaka cena?

Cena zależy od malowania i wersji i mieści się w przedziale od 899 do 1099 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę