tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Noc rekordów na Diverse Night of the Jumps + WIDEO
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Noc rekordów na Diverse Night of the Jumps + WIDEO

Autor: Informacja prasowa 2016.03.15, 10:38 Drukuj

W minioną sobotę TAURON Arena Kraków wykonała swojego kolejnego Backflipa. Niemal trzynaście tysięcy widzów było świadkami najbardziej zaciętej batalii o podium szóstej rundy Mistrzostw Świata FMX.

Poziom tegorocznej rywalizacji jest tak wysoki, że do ostatniego momentu nie było pewne, który z zawodników zgarnie komplet punktów.

NAS Analytics TAG

Podobnie jak rok temu publiczność w TAURON Arenie Kraków dała się porwać wirtuozom lotów z rampy, a zawodnicy napędzani energią z widowni dwoili się i troili, aby zaimponować zarówno sędziom, jak i kibicom. Dzięki drugiemu quarter pipe’owi mogliśmy po raz pierwszy w Polsce oglądać ewolucję Egg Roll z kombinacjami. To właśnie ta dodatkowa rampa sprawiła, że na podium mógł znaleźć się niemal każdy ze startujących zawodników.

Widzowie entuzjastycznie dopingowali polskiego reprezentanta Marcina Łukaszczyka. Marcin bez kompleksów pojechał swój przejazd kwalifikacyjny wykonując między innymi Cordovę Backflipa i Superflipa. Nasz zawodnik pokazał, że polski FMX ma się nieźle, jednak ze względu na niesamowicie wysoki poziom rywalizacji, niestety nie był w stanie dostać się do finału.

Walka o podium była bardzo zacięta i raz za razem widzowie byli zaskakiwani nieoczekiwanymi trickami oraz kombinacjami dobrze znanych tricków regularnych i tych z saltem w tył. Największe wrażenie na publiczności bezapelacyjnie zrobił Luc Ackermann. Ten 19-latek postawił wszystko na jedną kartę i swoim żywiołowym przejazdem porwał widzów z miejsc. Flair, Surfer Tsunami Flip, 360-tka, Egg Roll oraz na fali dopingu widzów pierwszy raz wykonany przez tego zawodnika California Roll sprawiły, że Luc stał się jednym z ulubionych zawodników nad Wisłą. Jednak nawet tak imponujący przejazd, który niestety nie obył się bez błędów, nie wystarczył, aby młodszy z braci Ackermann znalazł się na podium.

Pozostali zawodnicy również nie próżnowali. David Rinaldo wykonał premierowo Volta do Heelclickera, Rob Adelberg Egg Roll Cordova oraz California Roll to No Hand Landing, Remi Bizouard i Libor Podmol wykręcili Volta oraz Egg Roll, a Maikel Melero niemal idealnie wykonując chyba najtrudniejszy jak do tej pory zestaw tricków zapewnił sobie dziesiąte zwycięstwo z rzędu i pobił kolejny rekord. Za nim na podium uplasowali się Libor Podmol i David Rinaldo.

W konkursie LifeProof Race&Style bezkonkurencyjny okazał się Jose Miralles, a w Maxxis Highest Air z wynikiem 8,5 metra zwycięstwem podzielili się Luc Ackerman oraz ponownie Miralles.

Tradycyjnie wiele emocji wywołały wyścigi najmłodszych adeptów Motocrossu. Zawodnicy i zawodniczki ścigali się w dwóch klasach: 50cc i 65cc. Rywalizację zdominowali zawodnicy Cobra Moto, a serca widzów podobnie jak rok temu podbiła Zuzia Piela, która wykonała również podczas ceremonii otwarcia rundę honorową z flagą Polski.

Zwieńczeniem Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie było wykonanie Tandem Backflipa przez Mistrza Europy FMX 2015 Petra Pilata i laureata konkursu Tandem Backflip Hero - Jarka Tworzydło. Panowie bez problemów wylądowali salto w tył, a fani nagrodzili ich gromkimi brawami. Tym samym Jarek stał się trzecią w Polsce osobą, po Iwonie Guzowskiej i Mateuszu Wieczorku, która wykonała z Petrem salto w tył w tandemie. Następnie na tor wniesiono tort niespodziankę, a widzowie zgromadzeni w TAURON Arenie Kraków odśpiewali Petrowi Pilatowi, który w sobotę obchodził swoje 25 urodziny, gromkie "Sto lat".

Niesamowity doping polskich kibiców ponownie poniósł zawodników i tylko utwierdził ich w przekonaniu, że polska publiczność jest jedną z najlepszych na świecie. Dzięki sponsorowi tytularnemu - marce Diverse oraz wszystkim partnerom wydarzenia fani mogli drugi rok z rzędu oglądać w Krakowie niesamowite widowisko. Już teraz możemy powiedzieć, że Mistrzostwa Świata FMX powrócą do Małopolski za rok. 

Wyniki VI rundy Mistrzostw Świata:

1. Maikel Melero 421
2. Libor Podmol 418
3. David Rinaldo 406
4. Remi Bizouard 402
5. Rob Adelberg 398
6. Luc Ackermann 383
7. Petr Pilat 334
8. Hannes Ackermann 330
9. Brice Izzo 308
10. Jose Miralles 303
11. Pat Bowden 284
12. Marcin Lukaszczyk 135

LifeProof Race & Style:

1. Jose Miralles 
2. Massimo Bianconcini 

Maxxis Highest-Air:

1. Luc Ackermann 8,50 m.
Jose Miralles 8,50 m.
3. Massimo Bianconcini 7,50 m.

Klasyfikacja generalna MŚ FMX (po 6 rundach):

1. Maikel Melero 120
2. Remi Bizouard 100
3. David Rinaldo 86
4. Rob Adelberg 86
5. Petr Pilat 67
6. Luc Ackermann 55
7. Jose Miralles 49
8. Pat Bowden 45
9. Libor Podmol 36
10. Brice Izzo 35
11. Hannes Ackermann 29

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę