tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemieckie autostrady patne dla polskich kierowcw?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemieckie autostrady patne dla polskich kierowcw?

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.04.11, 09:54 5 Drukuj

Prawdopodobnie już od 1 stycznia 2016 roku polscy kierowcy będą musieli płacić za użytkowanie niemieckich autostrad. Jak się dowiedzieliśmy, niemiecki minister komunikacji Alexander Dobrindt zapowiedział, że zostaną wprowadzone opłaty, które będą dotyczyły wszystkich obcokrajowców, w tym również Polaków.

Szczególnie dotknie to tych kierowców, którzy będą wybierali się do naszego sąsiada samochodem osobowym, który będzie zarejestrowany za granicą. Ponadto w 2015 roku myto zostanie nałożone na samochody ciężarowe powyżej 7.5 t. Na razie jednak nic nie wiadomo o tym, czy kierowcy motocykli również będą musieli płacić za jeżdżenie po niemieckich autostradach. Niemiecki minister nic na ten temat nie powiedział.

NAS Analytics TAG

Nowe zmiany są głównie spowodowane planowanym rozszerzeniem systemu opłat, dzięki czemu do budżetu państwa ma wpłynąć około 2 mld euro więcej niż dotychczas. Czy sprawa jest już przesądzona? Okazuje się, że nie, ponieważ rząd w Berlinie obawia się reakcji Komisji Europejskiej, która może uznać opłaty obowiązujące tylko samochody zagraniczne za dyskryminację obcokrajowców. Jaki będzie finał końca tej sprawy, jeszcze nie wiadomo. Na pewno będziemy was informować o tym na bieżąco.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr