tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemiecki hymn po dramatycznym wycigu Moto3 na torze Jerez - Angel Nieto
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Niemiecki hymn po dramatycznym wycigu Moto3 na torze Jerez - Angel Nieto

Autor: Jarek BENITO Czech 2018.05.06, 12:26 Drukuj

Wywrotki mocno wpłynęły na końcowy wynik wyścigu najmniejszych motocykli. Faworyt lokalnych fanów skończył na poboczu, w grupie czterech zawodników, na kilka minut przed końcem. Włoch liderem klasyfikacji generalnej.

Wyścig wygrał Philipp Oettl. To jego pierwsza wygrana w Moto3 i zdecydowanie najlepszy z możliwych prezentów urodzinowych, jaki sam mógł sobie sprawić. Trzy dni temu skończył 22 lata. Jest to jego siódmy sezon w Mistrzostwach Świata i nareszcie wymarzona wygrana, po rozważnie przejechanych 22 okrążeniach hiszpańskiego toru.

NAS Analytics TAG

Drugie miejsce dla Marco Bezzecchiego i za sprawą własnego osiągnięcia, oraz pecha głównych konkurentów, prowadzi w punktacji po czterech wyścigach bieżącego sezonu, z przewagą 8 punktów nad Jorge Martinem.

Trzecie miejsce i zarazem ostatnie na podium finalnie jest wynikiem kary sędziów. Marcos Ramirez zdobywa 16 punktów i pije szampana, gdyż Alonso Lopez, który przekroczył linię mety jako trzeci, został ukarany odebraniem jednej pozycji, za przekraczanie granic toru.

Niemiec, Włoch i Hiszpan na pudle i trzy motocykle KTM.

Gdzie są liderzy? Już dawno w garażu, po dużym błędzie Arona Caneta, który na cztery okrążenia przed końcem, uderza w tylne koło Jorge Martina, a ten bezwładnie zabiera z toru Bastianiniego i Arbolino.

DcgTuvLWkAECQRW

Cała czwórka na poboczu. Canet bardzo chciał wygrać przed własną publicznością, lecz znacznie przekroczył granicę przyczepności. Czekamy jeszcze na wiadomości o stanie zdrowia zawodników. Niby wszyscy opuścili pobocze o własnych siłach, lecz kontuzje mogły się pojawić.

Dziewięć okrążeń przed finiszem, udział w wyścigu zakończył Albert Arenas i nie jest ostatnim pechowcem w Jerez. Pierwsze okrążenie było zarazem ostatnim dla kolejnej czwórki. Najmłodszy z wychowanków VR46 i zarazem wielka nadzieja Akademii Rossiego - Dennis Foggia przewraca się i przerywa udział w walce Lorenzo Dalla Porty, Johna McPhee, oraz Jeremyego Alcoby.

DcgWKlLXcAA0j9d

DcgWLZ0XkAAVMCU

DcgWMTLWkAEJcY

Wyścigi Moto3 przynoszą zdecydowanie najwięcej emocji podczas niedzielnego maratonu. Co tam się wyprawia…walka na maksa, wyprzedzają się prawie na każdym zakręcie, a motocykle są tak bardzo do siebie zbliżone, że talent zawodnika ma największe znaczenie.

Jeśli Moto2 i MotoGP będą równie emocjonujące, to jutro zapisuję się do kardiologa, na najbliższy wolny termin, pewnie w 2048 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr