tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemiecki hymn po dramatycznym wyścigu Moto3 na torze Jerez - Angel Nieto NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemiecki hymn po dramatycznym wyścigu Moto3 na torze Jerez - Angel Nieto

Autor: Jarek BENITO Czech 2018.05.06, 12:26 Drukuj

Wywrotki mocno wpłynęły na końcowy wynik wyścigu najmniejszych motocykli. Faworyt lokalnych fanów skończył na poboczu, w grupie czterech zawodników, na kilka minut przed końcem. Włoch liderem klasyfikacji generalnej.

Wyścig wygrał Philipp Oettl. To jego pierwsza wygrana w Moto3 i zdecydowanie najlepszy z możliwych prezentów urodzinowych, jaki sam mógł sobie sprawić. Trzy dni temu skończył 22 lata. Jest to jego siódmy sezon w Mistrzostwach Świata i nareszcie wymarzona wygrana, po rozważnie przejechanych 22 okrążeniach hiszpańskiego toru.

Drugie miejsce dla Marco Bezzecchiego i za sprawą własnego osiągnięcia, oraz pecha głównych konkurentów, prowadzi w punktacji po czterech wyścigach bieżącego sezonu, z przewagą 8 punktów nad Jorge Martinem.

Trzecie miejsce i zarazem ostatnie na podium finalnie jest wynikiem kary sędziów. Marcos Ramirez zdobywa 16 punktów i pije szampana, gdyż Alonso Lopez, który przekroczył linię mety jako trzeci, został ukarany odebraniem jednej pozycji, za przekraczanie granic toru.

Niemiec, Włoch i Hiszpan na pudle i trzy motocykle KTM.

Gdzie są liderzy? Już dawno w garażu, po dużym błędzie Arona Caneta, który na cztery okrążenia przed końcem, uderza w tylne koło Jorge Martina, a ten bezwładnie zabiera z toru Bastianiniego i Arbolino.

DcgTuvLWkAECQRW

Cała czwórka na poboczu. Canet bardzo chciał wygrać przed własną publicznością, lecz znacznie przekroczył granicę przyczepności. Czekamy jeszcze na wiadomości o stanie zdrowia zawodników. Niby wszyscy opuścili pobocze o własnych siłach, lecz kontuzje mogły się pojawić.

Dziewięć okrążeń przed finiszem, udział w wyścigu zakończył Albert Arenas i nie jest ostatnim pechowcem w Jerez. Pierwsze okrążenie było zarazem ostatnim dla kolejnej czwórki. Najmłodszy z wychowanków VR46 i zarazem wielka nadzieja Akademii Rossiego - Dennis Foggia przewraca się i przerywa udział w walce Lorenzo Dalla Porty, Johna McPhee, oraz Jeremyego Alcoby.

DcgWKlLXcAA0j9d

DcgWLZ0XkAAVMCU

DcgWMTLWkAEJcY

Wyścigi Moto3 przynoszą zdecydowanie najwięcej emocji podczas niedzielnego maratonu. Co tam się wyprawia…walka na maksa, wyprzedzają się prawie na każdym zakręcie, a motocykle są tak bardzo do siebie zbliżone, że talent zawodnika ma największe znaczenie.

Jeśli Moto2 i MotoGP będą równie emocjonujące, to jutro zapisuję się do kardiologa, na najbliższy wolny termin, pewnie w 2048 roku.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę