tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niebezpieczne tricki motocyklowe na ruchliwej ulicy. To jeszcze stunt czy bandyterka? [video]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niebezpieczne tricki motocyklowe na ruchliwej ulicy. To jeszcze stunt czy bandyterka? [video]

Autor: Andrzej Sitek 2021.10.22, 09:35 11 Drukuj

Na YouTube pojawił się nowy film z nieprzepisowej jazdy motocyklistów na ulicach jednego z dużych miast. Poza śmiganiem pod prąd, przekraczaniem linii podwójnej ciągłej, "stójce" na motocyklu i wheelie, można dostrzec, że motocykle mają zaklejone tablice rejestracyjne. Tak jest dobrze i nie ma się czego czepiać?

Jasne, chłopaki realizują swoją pasję, robią fajny pokaz i generalnie jest w dechę, ale jedno cały czas mnie zastanawia. Dlaczego, kiedy mówimy o spokojnej jeździe i konieczności przewidywania niebezpieczeństw oraz ryzykownych zachowań kierowców puszek, wszyscy kiwają głowami z aprobatą, ale kiedy punktujemy niebezpieczną jazdę motocyklistów, często pojawiają się komentarze popierające takie wyczyny?

NAS Analytics TAG

Oczywiście każde środowisko broni "swoich" i to jest naturalne, ale czas wreszcie zacząć mówić otwarcie, że taka zabawa jest zła. Stunt to niesamowite połączenie umiejętności opanowania motocykla i jego rozbrykanych, mechanicznych koni, ale publiczna droga, to nie miejsce na pokazy.

Co z tego, że nie doszło do wypadku i nikomu nie stała się krzywda? Dziś nie, ale jutro motocykl może wyfrunąć spod ręki ulicznego kaskadera i wjechać w grupę przechodniów. Może twoją siostrę, a może dziewczynę lub matkę.

Dopóki za brak wyobraźni płaci jedynie sprawca, możemy zgodzić się na każde wariactwo. Świat potrzebuje takich nieustraszonych gości z fantazją jak Pastrana i Knievel. Ale bandyterka na publicznych ulicach nijak ma się do ducha motocyklizmu i prawdziwego stuntu, chyba że chcieliśmy świata bezprawia na podobieństwo Mad Maxa.

Ale taki świat dobry jest tylko w rzeczywistości filmowej. Nie uważacie? 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: hashtag 24/10/2021 10:11

Lecz się !

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę