tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niebezpieczna jazda TIRem - kierowca spi zniszczone koo… pasami transportowymi. Pojecha dalej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niebezpieczna jazda TIRem - kierowca spi zniszczone koo… pasami transportowymi. Pojecha dalej

Autor: Andrzej Sitek 2021.05.03, 08:29 Drukuj

20 ton ładunku i licząca kilka tysięcy kilometrów trasa okazały się zbyt wielkim wyzwaniem dla ciężarówki jadącej przez Polskę, tranzytem z Turcji do Rosji. Kiedy jedna z opon dosłownie się rozsypała, turecki kierowca spiął ją… pasami transportowymi, podwiesił i jakby nigdy nic ruszył dalej w drogę.

Z wielotonowym ładunkiem opierającym się na pięciu, zamiast sześciu kołach naczepy, kierowca ryzykował uszkodzenie pozostałych kół i w konsekwencji zwielokrotnił ryzyko wypadku. Dodatkowo brak podparcia jednego z sześciu kół zaburzało stateczność pojazdu o wysoko położonym środku ciężkości.

NAS Analytics TAG

Kierowca został zatrzymany w miejscowości Tchórzew w województwie lubelskim, ale finalnie mógł kontynuować jazdę, ponieważ wymienił koło pod nadzorem inspektorów ITDT. Inspekcja ruchu zgodziła się na przejazd ciągnika z naczepą przez Polskę, ale wobec rumuńskiego przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Swoja drogą, przyjrzyjcie się jeszcze raz tej nieszczęsnej oponie, czy raczej jej resztkom. Nietrudno sobie wyobrazić, że część tych fragmentów w krótkim czasie by odpadła - a niektóre pewnie już zostały zgubione wcześniej. Motocyklista, który jechałby za tym TIRem i został uderzony takim połciem gumy lub trafił na niego kołem, byłby w wielkich tarapatach. Ale pewnie tego problemu z wysokości szoferki ciężarówki nie było widać.

Bezmyślność niektórych kierowców jest przerażająca. Na ile wyceniacie mandat jaki powinien otrzymać kierujący TIRem?   

    

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr