tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bydgoska drogówka pokazuje, po co jej drony do łapania kierowców. Internauci w komentarzach nieprzekonani
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bydgoska drogówka pokazuje, po co jej drony do łapania kierowców. Internauci w komentarzach nieprzekonani

Autor: Alonzo 2021.03.13, 06:57 8 Drukuj

Policja używa dronów do rejestrowania wykroczeń drogowych. Drony to dobre narzędzie, pozwalające na nowoczesne patrolowanie niebezpiecznych miejsc. Policjanci z Bydgoszczy ujawnili, jakie wykroczenia zarejestrowali dzięki dronom i ile mandatów udało się im wystawić jest jednak jego "ale", a właściwie takich "ale" jest sporo.

Dyskusję wołało przede wszystkim zdjęcie, na którym widać dwa wyprzedzające się na przejściu dla pieszych tiry. Zdjęcie to jest główną ilustracją artykułu, który opublikowała bydgoska redakcja Gazety Wyborczej. Cały artykuł możecie znaleźć tutaj:

NAS Analytics TAG

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26872500, bydgoska-drogowka-dyscyplinuje-kierowcow-za-pomoca-drona.html

Zdjęcie to, podobnie jak inne sytuacje, zarejestrowane przy pomocy drona przez policjantów z Bydgoszczy, wywołuje wiele wątpliwości u komentujących te "sukcesy" czytelników. Abstrahując od kwestii racjonalności projektu samych dróg - wielu internautów zwraca uwagę na fakt łapania kierowców za wyprzedzanie na jedynym odcinku prostej, poprzedzonym wieloma kilometrami zakrętów, co w sposób naturalny kusi kierowców do wyprzedzania, bo to jedyny moment, gdzie taki manewr wydaje się być na początku możliwy -  to trudno uznać, że zarejestrowane przez policję wykroczenia są zasługą korzystania z dronów. Dwa wyprzedzające się TIRy na bardzo długim odcinku prostej są z daleka dobrze widoczne i takie wykroczenia, w okolicach Solca Kujawskiego, policja rejestrowała od lat. Być może chodzi tu o "nieuchronność" kary. Policja od lat argumentowała, że patroluje niebezpieczne miejsca, by wywrzeć na kierowców presję i aby ci nie łamali w danym miejscu przepisów. Sam widok stojącego patrolu skłaniał kierowców do zdjęcia nogi z gazu i do jazdy zgodnie ze wszystkimi, możliwymi przepisami. Tymczasem teraz policja zaczyna jeszcze bardziej chować się, wysyłając do walki z kierowcami niewidoczne zza kierownicy drony. Być może chodzi o to, aby po pewnym czasie stworzyć w kierowcach poczucie permanentnej inwigilacji, by kierowcy nawet nie widząc policji podświadomie czuli, że mogą być obserwowani, na przykład, z drona? Niemniej cała historia dronów w policji wywołuje coraz więcej wątpliwości i komentarzy.

Drony to z pewnością nowoczesne urządzenia, które dają nowe możliwości. We wprawnych rękach mogą zaoszczędzić policjantom trochę chodzenia. Pytanie, czy to dobrze? Czy nie lepiej, aby policjanci, zamiast zaszywać się w krzakach, aktywnie patrolowali drogi i byli widoczni? Niemniej drony są w stanie umożliwić policjantom patrolowanie ulic praktycznie bez wychodzenia z komendy. Może to jest przyszłość i może tak właśnie będzie wyglądała kiedyś praca policjantów. Jednak jak na razie policjanci nie dostarczyli przekonujących przykładów, że drony wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa na drogach i że dzięki dronom mogą dbać o nasze bezpieczeństwo tak, jak dotąd nie mogli tego robić. Co tym myślicie? Napiszcie w komentarzach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę