tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Najniższa sprzedaż nowych jednośladów od 12 lat
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Najniższa sprzedaż nowych jednośladów od 12 lat

Autor: Barry 2017.08.18, 09:26 4 Drukuj

Dla polskiego rynku motocyklowego to wyjątkowo ciężki rok. Po słabej pod względem pogodowym wiośnie przyszło kapryśne lato. Po kiepskim pod względem sprzedażowym czerwcu przyszedł jeszcze gorszy lipiec…

W tegoroczny lipcu, w stosunku do lipca roku ubiegłego, liczba zarejestrowanych, nowych jednośladów spadła o ponad 17 procent. W stosunku do czerwca b.r. jest to spadek o ponad 7 procent. Tak słabego wyniku jeszcze nie było, odkąd Polski rynek motocyklowy jest monitorowany, czyli od roku 2005. Na pocieszenie można dodać, że za tak słaby wynik ogólny wszystkich jednośladów odpowiadają głównie motorowery.

NAS Analytics TAG

Sprzedaż nowych motocykli

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie sprzedaż nowych motocykli (z grupy jednośladów wyłączając motorowery), to choć spadek liczby rejestracji w stosunku do lipca roku ubiegłego wynosi aż 34,5 procent, to i tak jest to trzeci najlepszy wynik lipca ostatnich 12 lat.

Sprzedaż używanych jednośladów

Jednocześnie nieznacznie wzrosła liczba rejestracji używanych jednośladów (nieco ponad 1 procent w stosunku do lipca roku ubiegłego.

Wzrosty tylko BMW i Harley-Davidson

Na liście marek, jeśli uwzględnimy sprzedaż nowych motocykli od początku bieżącego roku (styczeń-lipiec), niezmiennie pierwsze miejsce podium zajmuje Romet Motors. Druga jest Yamaha, trzecia Honda, czwarte BMW, a piąty Junak. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wszystkie marki, za wyjątkiem BMW i Harley-Davidson, zaliczyły spadki. W przypadku BMW mamy do czynienia ze wzrostem na poziomie ponad 23 procent, w przypadku Harleya ponad 5 procent.

Źródło: analizy PZPM na podstawie danych CEP, MC

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: R1 19/08/2017 19:42

Dokładnie kolego

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę