tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzedaż jednośladów w czerwcu NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprzedaż jednośladów w czerwcu

Autor: Piotr Barry Baryła 2017.07.14, 12:31 2 Drukuj

Jedyną marką, która może się pochwalić wyraźnym wzrostem sprzedaży motocykli w Polsce w czerwcu, jest BMW. Prawie cała reszta zanotowała mniejsze lub większe spadki.

Pogoda wciąż nas nie rozpieszcza, a to oczywiście bezpośrednio przekłada się na sprzedaż jednośladów.

NAS Analytics TAG

Nowe jednoślady

W czerwcu w sumie zarejestrowano 5227 nowych jednośladów, co oznacza najsłabszy wynik czerwca od 2005 roku. Pisząc o jednośladach uwzględniamy jednak zarówno motocykle, jak i motorowery, a to głównie spadki sprzedaży tych drugich wpłynęły na tak słaby wynik ogólny.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie motocykle, spadek w stosunku do czerwca roku ubiegłego wynosi 36,5%. Choć wygląda to słabo, wciąż mówimy o trzecim najlepszym wyniku czerwca dla ostatnich 12 lat.

Najpopularniejsze marki

Najpopularniejszą marką motocyklową w czerwcu b.r. był niezmiennie Romet Motors, który utrzymał swoją pozycję lidera pomimo 44,4% spadku sprzedaży w stosunku do czerwca roku ubiegłego. Drugie miejsce zajmuje BMW, które jako jedna z dwóch marek z pierwszej dziesiątki może się cieszyć wzrostami sprzedaży (973 sztuk, wzrost na poziomie 23%). Ostatnie miejsce na podium należy do Hondy, która sprzedała w czerwcu 958 motocykli (spadek 11,5%). Oprócz BMW, kolejną marką z pierwszej dziesiątki, która zanotowała wzrost w tym okresie, jest siódmy Harley-Davidson (wzrost 1%). Największe spadki w czerwcu odczuły marki: Zipp oraz Junak.

Używane jednoślady

W czerwcu zarejestrowano 8425 sztuk używanych jednośladów, czyli o 4,4% mniej w stosunku do czerwca 2016 r. Na tę liczbę złożyło się 7223 motocykli i 1202 motorowerów.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę