tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 NIGHT of the JUMPs: wyniki drugiego dnia konkursu druynowego w Berlinie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

NIGHT of the JUMPs: wyniki drugiego dnia konkursu druynowego w Berlinie

Autor: Dominika Jochymska 2020.02.24, 16:24 Drukuj

Drugi dzień rywalizacji zespołowej w Berlinie nie przyniósł rozczarowania. Zawodnicy zaprezentowali mocne, dobrze wszystkim znane ewolucje, ale także zupełnie premierowe tricki.

Po piątkowym zwycięstwie drużyny Reszty Świata w składzie: Javier Villegas, Jamie Squibb i Josh Sheehan, zespół Niemiec był żądny rewanżu. Trudno się dziwić, team dowodzony przez Luca Ackermanna, dominował w rywalizacji drużynowej dwa lata z rzędu.

NAS Analytics TAG

W konkursie Freestyle, Kai Haase, który dzień wcześniej wylądował swojego pierwszego Frontflipa na dirt, postawił wszystko na jedną kartę i wykonał ten sam trick, ale bez trzymania kierownicy. Frontflip No Hands zdecydowanie dolał paliwa do jego przejazdu i Kai wygrał w swojej grupie, pokonując Javiera Villegasa i Maikela Melero.

W drugiej grupie zwyciężył Jamie Squibb, który pokonał Marca Pinyola i Hannesa Ackermanna. Natomiast w ostatniej grupie zmierzyli się Luc Ackermann, Josh Sheehan oraz hiszpański duet: Antonio Navas i Rocky Florensa. Luc nie zamierzał odpuszczać i wykonał między innymi: 360-tkę, Frontflipa i Double Backflipa. Taki zestaw dał mu trzy punkty przewagi nad Joshem Sheehanem. Antonio i Rocky ponownie zaprezentowali FMX w tandemie. Wykonali między innymi swoją własną wersję body variala. Niestety, podobnie jak w piątkowy wieczór zostali sklasyfikowani najniżej za występ w dwójkę. I podobnie jak w piątek, nie przejęli się tym za bardzo.

W konkursie Best Whip najwyższą notę otrzymał Kai Haase, który pokonał w finale Jamie’go Squibba i Marca Pinyola.

Natomiast w konkursie Synchro tym razem najlepiej ocenieni zostali Josh Sheehan i Javier Villegas. Zawodnicy zaprezentowali idealnie zsynchronizowane: Seat Grab Indy Flipy, Ruler Flipy oraz Lazy Boy Flipy.

Finałową dyscypliną był konkurs Best Trick. Marc Pinyol wylądował swojego pierwszego Surfer Tsunami Flipa na długim dystansie. Antonio Navas i Rocky Florensa wylądowali Tandem Flipa One Hand. Kai Haase wykonał ponownie Frontflipa No Hands, a Lukas Knopf na MTB podwójnego Backflipa.

Josh Sheehan i Luc Ackermann zaskoczyli wszystkich wykonując swoje Double Backflipy jeden po drugim, co sprawiło, że publiczność zgromadzona w Mercedes Benz Arenie oszalała i zaczęła domagać się bisów. Specjalnie dla widzów zawodnicy wyjechali więc wspólnie na wielki finał i zaprezentowali swoje tricki w efektownych "pociągach".

Różnicą zaledwie dwóch punktów, w sobotni wieczór, zwyciężył zespół Niemiec. Drugie miejsce zajęła drużyna Reszty Świata, a reprezentacja Hiszpanii trzecie.

Najlepsze tricki Berlin, dzień drugi

Klasyfikacja FMX of Nations 22.02.2020
1. Niemcy 437
2. Reszta Świata 435
3. Hiszpania 354

FMX
1. Jamie Squibb 51
2. Marc Pinyol 49
3. Hannes Ackermann 40

1. Kai Haase 64
2. Javier Villegas 56
3. Maikel Melero 49

1. Luc Ackermann 61
2. Josh Sheehan 58
3. A. Navas/R. Florensa 34

Best Whip
1. Kai Haase 100
2. Jamie Squibb 80
3. Marc Pinyol 70

Synchro  
1. Reszta Świata 100
2. Niemcy 80
3. Hiszpania 70

Best Trick
1. Niemcy - Luc Ackermann/Kai Haase 92
2. Reszta Świata - Josh Sheehan/Javier Villegas 90
3. Hiszpania - Navas-Florensa/Marc Pinyol 82

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr