tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklista postrzelony przez policjanta... przypadkowo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklista postrzelony przez policjanta... przypadkowo

Autor: Lovtza 2016.01.27, 12:00 6 Drukuj

Uciekanie przed policją jest działaniem głupim i nieodpowiedzialnym. Stres w tej sytuacji udziela się bowiem wszystkim, także policjantom. Poniższy zapis ukazuje jak bardzo niedobry obrót mogą przybrać wypadki w takich przypadkach. Matthew Hovland-Knase zgodnie z policyjnym raportem jechał motocyklem z prędkością 110 mil/h i nie zatrzymał się do kontroli. Sierżant Lonnie Soppeland podjął pościg, a gdy motocyklista zatrzymał się w jego trakcie na poboczu, policjant wysiadł z auta z bronią w ręku. Natychmiast padają dwa strzały, oddanie których funkcjonariusz tłumaczył stresem i "pamięcią mięśniową" pod odbytym wcześniej treningu strzeleckim. Motocyklista zostaje postrzelony w rękę.

Gdy policjant zdaje sobie sprawę z tego co się wydarzyło, natychmiast chowa broń, udziela rannemu pierwszej pomocy i wzywa karetkę. Przeprasza też poszkodowanego.

NAS Analytics TAG

Gdy policjant udziela pomocy motocykliście dochodzi do wymiany zdań. Co godne uwagi, zamiast typowego dla wielu policjantów szukania winnych wszędzie dookoła (tylko nie w sobie), sierżant nie próbuje nawet unikać odpowiedzialności:

Motocyklista - "Człowieku, kurde. Postrzeliłeś mnie, prawda?"
Policjant - "Tak. Nie będę się teraz rozwodził, ale to nie było celowe."
Motocyklista - "Wiem, że nie było"
Policjant - "Ale stary, uciekałeś. Próbowałeś uciekać. Ale… to ciągle nie tłumaczy mojego zachowania".

Cały zapis rozmowy możecie przesłuchać w materiale. Każdemu zdarza się popełniać błędy. Motocyklista powinien zatrzymać się do kontroli, policjant powinien panować nad posiadaną bronią. Mimo to postawa policjanta, sprawia że jego działania w sposób oczywisty kwalifikują się jako ludzki błąd, a nie jako dowód brutalności policji. Po opuszczeniu szpitala Matthew Hovland-Knase został ukarany przez sąd za nie zatrzymanie się do kontroli. O wyciąganiu ewentualnych konsekwencji wobec policjanta nic nie wiadomo.

Reasumując: nie próbujcie uciekać przed policją. Polscy policjanci również mają przy sobie ostrą broń w trakcie służby.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę