tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklista postrzelony przez policjanta... przypadkowo Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Motocyklista postrzelony przez policjanta... przypadkowo

Autor: Lovtza 2016.01.27, 12:00 6 Drukuj

Uciekanie przed policją jest działaniem głupim i nieodpowiedzialnym. Stres w tej sytuacji udziela się bowiem wszystkim, także policjantom. Poniższy zapis ukazuje jak bardzo niedobry obrót mogą przybrać wypadki w takich przypadkach. Matthew Hovland-Knase zgodnie z policyjnym raportem jechał motocyklem z prędkością 110 mil/h i nie zatrzymał się do kontroli. Sierżant Lonnie Soppeland podjął pościg, a gdy motocyklista zatrzymał się w jego trakcie na poboczu, policjant wysiadł z auta z bronią w ręku. Natychmiast padają dwa strzały, oddanie których funkcjonariusz tłumaczył stresem i "pamięcią mięśniową" pod odbytym wcześniej treningu strzeleckim. Motocyklista zostaje postrzelony w rękę.

Gdy policjant zdaje sobie sprawę z tego co się wydarzyło, natychmiast chowa broń, udziela rannemu pierwszej pomocy i wzywa karetkę. Przeprasza też poszkodowanego.

Gdy policjant udziela pomocy motocykliście dochodzi do wymiany zdań. Co godne uwagi, zamiast typowego dla wielu policjantów szukania winnych wszędzie dookoła (tylko nie w sobie), sierżant nie próbuje nawet unikać odpowiedzialności:

Motocyklista - "Człowieku, kurde. Postrzeliłeś mnie, prawda?"
Policjant - "Tak. Nie będę się teraz rozwodził, ale to nie było celowe."
Motocyklista - "Wiem, że nie było"
Policjant - "Ale stary, uciekałeś. Próbowałeś uciekać. Ale… to ciągle nie tłumaczy mojego zachowania".

Cały zapis rozmowy możecie przesłuchać w materiale. Każdemu zdarza się popełniać błędy. Motocyklista powinien zatrzymać się do kontroli, policjant powinien panować nad posiadaną bronią. Mimo to postawa policjanta, sprawia że jego działania w sposób oczywisty kwalifikują się jako ludzki błąd, a nie jako dowód brutalności policji. Po opuszczeniu szpitala Matthew Hovland-Knase został ukarany przez sąd za nie zatrzymanie się do kontroli. O wyciąganiu ewentualnych konsekwencji wobec policjanta nic nie wiadomo.

Reasumując: nie próbujcie uciekać przed policją. Polscy policjanci również mają przy sobie ostrą broń w trakcie służby.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
×
2019 05 Junak 711 PopUp
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę