tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklista jecha pod prd autostrad A2. Uwaa, e ma wany powd
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklista jecha pod prd autostrad A2. Uwaa, e ma wany powd

Autor: Andrzej Sitek 2021.07.19, 09:44 1 Drukuj

Na autostradzie A2 w pobliżu Łowicza patrol policji zatrzymał motocyklistę jadącego pod prąd w kierunku Poznania. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Kierowca tłumaczył się, że w trakcie podróży otworzył mu się plecak, a pęd wiatru wywiał kilka rzeczy.

Motocyklista zdecydował, że pojedzie pod prąd pasem awaryjnym, ale na szczęście policja zdążyła go zatrzymać zanim doszło do nieszczęścia. Teraz do utraconych przedmiotów osobistych będzie musiał doliczyć 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy jeszcze, że policjant może za ten czyn wystawić mandat w kwocie do 1000 zł, natomiast jeśli funkcjonariusz uzna, że złamanie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, możliwa jest nawet utrata prawa jazdy, ale o tym decyduje już sąd na wniosek policji.

W ciągu ostatnich dni temat jazdy pod prąd wraca do jak bumerang. W zeszły piątek nagannym zachowaniem popisał się kierowca taxi busa pełnego pasażerów, który jechał pod prąd trasą do Morskiego Oka. Na szczęście został zatrzymany przez policjanta na motocyklu.  

Czy tego typu manewr to polska specjalność? Okazuje się, że problem występuje na całym świecie, a na przykład u naszych niemieckich sąsiadów, znanych przecież z karności i wysokiej kultury jazdy, co roku odnotowywanych jest ponad 3 tysiące tego typu zdarzeń.

Najczęściej do sytuacji tego rodzaju dochodzi z kilku powodów, a nie jednego, natomiast łączy je chwila nieuwagi kierowcy spowodowana na przykład rozmową przez telefon, zamyśleniem, zabawą radiem lub innymi systemami mediów w samochodzie, piciem czy jedzeniem podczas jazdy.

Problem mogą stanowić również niewyraźne lub niejasne oznakowania na węzłach, na przykład podczas remontów, niepogoda lub przeciwnie… Dobre warunki pogodowe! W tym przypadku do błędnej oceny sytuacji dochodzi przez z oślepiające kierowcę słońce.

Równie problematyczne bywają nietypowo rozwiązanie wjazdy i zjazdy na węzłach, oznaczone jedynie znakami poziomymi. Powodem wjechania na drogę o przeciwnym kierunku może być niewielkie natężenie ruchu. Brak innych pojazdów na drodze uniemożliwia odniesienie do własnej sytuacji.

Czy można definitywnie powstrzymać kierowców z premedytacją, lub przypadkowo wjeżdżających na trasy szybkiego ruchu, autostrady lub po prostu drogi jednokierunkowe? Czy to może walka z wiatrakami?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr