tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Honda zyskaj elektryczne wspomaganie kierownicy - producent zoy wniosek patentowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Honda zyskaj elektryczne wspomaganie kierownicy - producent zoy wniosek patentowy

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.13, 14:09 2 Drukuj

Z każdą generacją motocykle stają się coraz bardziej naszpikowane elektroniką, a producenci nie ustają w przedstawianiu nowych rozwiązań. Ostatnio Honda opatentowała elektryczne wspomaganie kierownicy.

Pomysł elektrycznego wspomagania kierownicy w motocyklu brzmi dość absurdalnie, ale według Hondy takie rozwiązanie ma sens i byłoby doskonałym uzupełnieniem dla półaktywnego zawieszenia i półaktywnego amortyzatora skrętu. Obecność amortyzatora skrętu jako standardowego wyposażenia motocykla nikogo już nie dziwi, ale wynalazek ten pomaga jedynie w przypadku ryzyka wykonania nagłego ruchu kierownicą, ale nie wpływa na sterowanie jako takie.

NAS Analytics TAG

Urządzenie, które proponuje Honda nie ogranicza ruchów kierownicy czy przedniego koła. Producent dopuszcza także możliwość używania go jako formy wspomagania. Silnik jest połączony z modułem bezwładnościowym, który może go aktywować w razie potrzeby. Patent przedstawiono na przykładzie modelu Gold Wing i tutaj, w połączeniu z radarami, mógłby służyć przede wszystkim do stabilizacji toru jazdy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr