tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cafre racer, flat tracker i scrambler - Leo Porfirio poczy trzy style w jednym motocyklu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Cafre racer, flat tracker i scrambler - Leo Porfirio poczy trzy style w jednym motocyklu

Autor: Andrzej Sitek 2021.05.03, 09:26 Drukuj

Istnieją różne elementy stylistyczne, które po połączeniu tworzą gatunek motocykla, jak na przykład cafe racer, flat tracker czy scrambler. Podczas gdy poszczególne składowe zazwyczaj wzajemnie się uzupełniają finalnie przyporządkowując motocykl do danej rodziny, brazylijski artysta Leo Porfirio postanowił pójść pod prąd i stworzył projekt motocykla łączący elementy trzech gatunków.

Porfirio połączył wspomniane trzy style. Honda Scrambler Revival to na razie tylko render. Czy miałby szansę na rynku? Dwukołowiec został zbudowany wokół podwozia, które łączy wczesne ramy typu twin-spar z oldschoolowymi elementami podwójnej kołyski i jest sparowane z jednostronnym wahaczem.

NAS Analytics TAG

Gatunkowy misz-masz napędzany jest rzędowym silnikiem Hondy. Zwarty i masywny jednoślad charakteryzuje się niskoprofilowym ogonem typu tracker osadzonym na podniesionej ramie pomocniczej, zakończonej niestandardowym wydechem pod ogonem, co wygląda nawet nieźle.

Zamiast klasycznego przedniego reflektora, Porfirio stworzył otwartą przyłbicę zawierająca zatopiony reflektor inspirowany Cafe X. Swoja drogą, to wspaniały przykład designerskiej sztuki i jednocześnie niepraktyczności. Zgodzicie się chyba, że widzimy idealny łapacz wszelkiego rodzaju latającego robactwa.  

W swoim projekcie brazylijski designer zastosował ponoć specjalnie wyprofilowany zestaw osłon bocznych, które zasysają powietrze wokół zewnętrznej strony widelców i pod siedzeniem, przepuszczając je przez zestaw wlotów z filtrami pod zbiornikiem paliwa - zapewniając tym samym dodatkowy przepływ powietrza.

Inne elementy to usportowiony przedni błotnik, osłony kół z wizualnie ciekawymi, ale zapewne gwizdującymi podczas jazdy szczelinami. Do kompletu artysta dołożył opony Metzeler, lusterka na końcu kierownicy, cyfrowy wyświetlacz i kilka różnych wersji kolorystycznych.

Czy to wszystko się jakoś kolei, czy nie bardzo? Moim zdaniem wygląda nieźle, ale to wciąż tylko render i nie sądzę, żeby Honda rzuciła się na projekt brazylijskiego designera, żeby szybciutko wprowadzić go na linię produkcyjną.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr