tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl z drukarki 3D. Nawet nie mieszny, tragiczny! [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl z drukarki 3D. Nawet nie mieszny, tragiczny! [FILM]

Autor: Raff 2018.11.22, 12:36 7 Drukuj

Motocykl niemal w całości wydrukowany na drukarce 3D? Żaden problem - poza kilkoma detalami, Nera to w pełni funkcjonalny jednoślad. Teoretycznie, bo nawet film zdradza tragizm tej konstrukcji.

Na pierwszy rzut oka Nera wydaje się całkiem przekonującym konceptem - ma ekstrawagancki wygląd, modny napęd elektryczny i - co dość istotne w świecie konceptów - jeździ. Motocykl niemal w stu procentach wydrukowano na drukarce 3D, zatem - teoretycznie - twórcom należą się brawa.

NAS Analytics TAG

Niestety, tylko teoretycznie, bo już film promocyjny zdradza straszliwą ułomność tego pomysłu. Plastikowe "opony" o płaskim profilu uniemożliwiają składanie się w zakręty, co i tak, przy materiale z którego je wykonano, oznaczałoby śmierć lub kalectwo.

Kolejną cechą prezentowanego motocykla jest jego tragiczna niestabilność. Na filmie widać, że jednoślad trzęsie się podczas jazdy jak Andrzej po andrzejkach. Chyba nie tego oczekujemy od motocykla, przyznacie.

"Ej, ale wiesz, projekt 3D, pionierzy i w ogóle" - powiecie. Naszym zdaniem takie prezentacje nie mają żadnego sensu. Jeśli coś robić, to albo porządnie, albo wcale. Chwalenie się rachitycznym, nieprzemyślanym ulepem części z drukarki 3D, to zwyczajna lipa. A nazywanie tego "nową erą" to żenada.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Poka wszystkie komentarze
Autor: +1 23/11/2018 23:34

+1

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr