tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl BMW R 1200 RT ostrzelany przez amerykask policj. Eksperyment ratujcy ycie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl BMW R 1200 RT ostrzelany przez amerykask policj. Eksperyment ratujcy ycie

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.13, 16:53 Drukuj

Amerykanie są znani z przeprowadzania ciekawych i osobliwych eksperymentów. Choć pomysł ostrzelania motocykla z różnych rodzajów ostrej amunicji wydaje się dziwny, to w tym szaleństwie jest metoda.

Eksperyment został przeprowadzony przez departament policji z Fort Worth w Teksasie wspólnie z portalem Police1.com. Jako przedmiot do badań posłużyło BMW R 1200 RT w specyfikacji dla amerykańskich służb mundurowych. Jaki był cel tego eksperymentu? Portal podaje, że według danych FBI, w latach 2016-2020 aż 31 policjantów zostało zabitych podczas zatrzymań drogowych lub niosąc pomoc innym kierowcom. Z racji tego, że w wielu przypadkach sprawcami byli zatrzymani, którzy sięgali po broń, to postanowiono przyjrzeć się bliżej właściwościom ochronnym motocykla.

NAS Analytics TAG

O ile w przypadku radiowozu policjant może schować się za samochodem, który stanowi sporą tarczę ochronną, o tyle funkcjonariusze na motocyklach mają utrudnione zadanie. Podobne badania przeprowadzano już wcześniej, ale ostatnie miało miejsce w 2010 roku. Jak podaje Police1.com, motocykl został w pełni wyposażony z wyjątkiem systemu radarów, a zbiornik paliwa napełniono w 3/4. Do kufrów wsadzono typowe wyposażenie policjantów pełniących służbę na jednośladach, w tym wodę czy posiłki.

Testowano trzy różne pozycje. Pierwsza zakładała ustawienie motocykla pod kątem, nóżką w stronę pojazdu zatrzymanego. Druga była podobna, ale z tą różnicą, że maszyna leżała na drodze. W ostatnim przypadku motocykl ustawiono na wprost w kierunku zatrzymanego pojazdu. Wnioski były następujące - podczas zatrzymania policjant powinien ustawić motocykl pod kątem 30 do 45 stopni w stosunku do zatrzymanego pojazdu. Reflektor powinien być skierowany w stronę prawego narożnika samochodu. To sprawia, że funkcjonariusz bezpiecznie zsiądzie z maszyny, a powinien zrobić to nie klasycznie w lewo, lecz w prawo. Dzięki temu będzie bardziej osłonięty i dodatkowo uniknie zakleszczenia w przypadku, gdy coś stanie się z nóżką.

Ciekawe wnioski płyną także z testu pozycji. Ta, w której policjant byłby schowany za leżącym na płasko motocyklem, okazała się najniebezpieczniejsza. Nie tylko zapewnia niższe schronienie, ale także zmusza policjanta do położenia się. Wniosek jest więc taki, że motocykl powinien stać na nóżce bocznej, a policjant poruszać się wokół niego i używać go jako tarczy. Jeżeli jesteście ciekawi pełnych wyników z bronią różnego kalibru oraz zdjęć, to zajrzyjcie na www.police1.com.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr