tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Testy sprawnociowe dla policji. Szef NSZZ Policjantw chciaby zniesienia wymogu testw dla czci mundurowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Testy sprawnociowe dla policji. Szef NSZZ Policjantw chciaby zniesienia wymogu testw dla czci mundurowych

Autor: Andrzej Sitek 2021.12.20, 10:09 Drukuj

W maju br. Komenda Główna Policji obniżyła wymogi sprawnościowe dla funkcjonariuszy i skróciła szkolenie podstawowe dla funkcjonariuszy z ok. 1100 godzin do 485. Ale okazuje się, że Zarząd główny NSZZ Policjantów chciałby dalszych ustępstw.

Tym razem chodzi o zniesienie wymogu testów sprawnościowych przy przyjęciu do służby - przynajmniej dla mundurowych, którzy na co dzień nie pracują w terenie.

NAS Analytics TAG

O sprawie napisał portal Infoseciruty24.pl. Podczas rozmowy z przewodniczącym NSZZ Policjantów Rafałem Jankowskim, padło kilka ciekawych stwierdzeń. Szef policyjnej solidarności tłumaczył, że "ludzie, który pracują poza oddziałami prewencji, służbą patrolowo-interwencyjną, pionami operacyjnymi i antyterrorystycznymi, nie potrzebują sprawności fizycznej".

"Wbrew temu co twierdzi część opinii publicznej, policjanci naprawdę posługują się intelektem" - dodaje Jankowski. Kwestia wymogów sprawnościowych wypłynęła przy okazji zapowiedzianego przez Szefa MSWiA utworzenia i uruchomienia Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestrzepczości.

Pracownicy tego wydziału mają mieć niezwykle wysokie wynagrodzenia, wynoszące nawet 10 - 15 tys. zł. netto. Do podjęcia zatrudnienia miałby ich przekonać również brak wymogów sprawnościowych.  

W związku z powołaniem nowej służby przewidywane jest zwiększenie stanu etatowego policji o 1 800 miejsc. Jeśli chodzi o warunki naboru do służby zwalczania cyberprzestępczości, pod szczególną uwagę będą brane wiedza i umiejętności z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii teleinformatycznych oraz znajomość języka obcego z tego obszaru.

Ale jednocześnie projekt ustawy zakłada, że funkcjonariuszom CBZC będzie w pełni przysługiwać możliwość prowadzenia działań operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych oraz administracyjno-porządkowych, wynikających z ustawy o policji. Czyli może jednak pracownicy tego pionu powinni charakteryzować się nie tylko sprawnością intelektu, ale również minimalną kondycją i sprawnością fizyczną?

Oczywiście sprawa ma szerszy kontekst, bo chodzi o kilkanaście tysięcy policjantów siedzących w zasadzie wyłącznie za biurkiem. To o nich chce walczyć teraz NSZZ Policjantów. Aby nie musieli co roku zaliczać testu sprawnościowego, co obecnie jest wymogiem.

Aktualnie test sprawności to zestaw ćwiczeń ocenianych w skali 1 do 6. Inna sprawa, że normy nie są specjalnie wyśrubowane, a do zaliczenia testu wystarczą uzyskanie oceny 2 (dopuszczającej). Zadania sprawnościowe są proste. Należy do nich np. rzut piłką lekarską na odległość 3,5 metra lub konieczność przebiegnięcia 1000 metrów w czasie od 3,4 do 6,5 minuty (w zależności od wieku).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr