tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP w Kazachstanie od sezonu 2023. Dorna podpisaa umow z torem Sokol
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP w Kazachstanie od sezonu 2023. Dorna podpisaa umow z torem Sokol

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.09.27, 10:39 Drukuj

Kolejny kraj dołączy do kalendarza MotoGP i tym razem będzie to Kazachstan, z którym podpisano umowę na 5 lat. Gdzie wystartują zawodnicy? Jak Dorna zdoła pomieścić wszystkie obiekty w kalendarzu? Carmelo Ezpeleta zdaje się mieć te kwestie doskonale przemyślane bazując na wcześniejszych informacjach o innych obiektach.

Dorna podpisała umowę z torem Sokol International Racetrack na 5 lat i obiekt dołączy do kalendarza począwszy od sezonu 2023. Dla zawodników i kibiców będzie to ciekawa nowość i urozmaicenie. Żeby pomieścić wszystkie obiekty, Dorna podpisała umowy z torami w Barcelonie, Walencji, Aragonii, Jerez i Portimao w taki sposób, że choć umowy są podpisane na kilka lat, to dają gwarancję tylko na dwa lub trzy wyścigi w zależności od obiektu. Dzięki temu organizatorzy zrobią miejsce na nowe obiekty.

NAS Analytics TAG

Budowa toru Sokol International Racetrack trwała dość długo, ponieważ w związku z tym przedsięwzięciem już w 2015 roku Jorge Lorenzo pojawił się w Kazachstanie. Rok później powrócił, kiedy ruszyła budowa i sprawdzał, jak wyglądają postępy prac. Tor jest zlokalizowany niedaleko miasta Almaty, które do 1997 r. było stolicą kraju. Nitka toru ma długość 4495 metrów i szerokość 15 metrów, a za projekt jest odpowiedzialny Hermann Tilke. Wiadomo również, że obiekt będzie wyposażony w autorskie rozwiązania Al Kamel Systems w postaci monitoringu, elektronicznych flag, chronometrażu i systemu dystrybucji sygnału telewizyjnego. Tym samym Kazachstan będzie trzydziestym krajem w historii, do którego zawita cykl MotoGP.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr