tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Polski w Motocrossie - Olsztyn 2010 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Polski w Motocrossie - Olsztyn 2010

Autor: Michał Mikulski 2010.05.11, 15:56 Drukuj

W końcu udało się i motocrossowe Mistrzostwa Polski ruszyły. Z powodu żałoby narodowej w kwietniu, pierwsze rundy wszystkich klas odwołano. Zamiast rozpoczynać sezon w Radomiu, zawodnicy spotkali się w Olsztynie. Nie wszyscy, bo tylko reprezentanci klas MX1, MX2 Junior i najmłodsi z MX65.

Organizacja zawodów w Olsztynie była wyjątkowo dobra. Mimo opadów deszczu dzień wcześniej, tor był porządnie przygotowany. Duże błoto utrzymywało się tylko w treningach, podczas wyścigów warunki zdecydowanie poprawiły się. Na starcie stanęło 61 zawodników. Mimo starań, promocji imprezy, rozdawano sporo ulotek w dniach poprzedzających, frekwencja kibiców nie była porażająca. Niestety, to reguła na imprezach motocyklowych w tym sezonie.

NAS Analytics TAG

Lonka niepokonany w MX1

Królewska klasa MX1 została całkowicie zdominowana przez młodego Łukasza Lonkę, który oprócz wygrania obu wyścigów, wygrał także kwalifikacje z czasem lepszym od drugiego, Łukasza Kurowskiego, o prawie dwie sekundy. Lonka niezagrożony dojechał do mety obu wyścigów, jako pierwszy.

„Przygotowanie toru i organizacja stała na najwyższym poziomie" - powiedział Łukasz Lonka. "Było trochę błota, bo dzień wcześniej padało. Wygrałem obydwa biegi i jestem bardzo zadowolony. W drugim wyścigu jechał za mną chwilę Arek Mańk, ale ostatecznie poradziłem sobie i wygrałem z 14 sekundami przewagi. Co więcej? Kolejna impreza w Radomiu!"

Drugi w pierwszym wyścigu był Karol Kędzierski, zastępujący zmagającego się z kontuzją brata Łukasza. Trójkę dopełnił Łukasz Kurowski. Wielki powrót do Mistrzostw Polski zaliczył Maciej Zdunek, którego nie widzieliśmy na polskich torach od 2008. Zdunek w pierwszym wyścigu był 4., ale już podczas finałowych zmagań wskoczył na drugie miejsce podium. Trzeci w drugim biegu dotarł Karol Kędzierski, Kurowski ukończył czwarty zaraz przed Arkiem Mańkiem.

W generalce, z kompletem punktów, prowadzi Lonka, przed Kędzierskim i Zdunkiem. Różnica między drugim, a czwartym zawodnikiem wynosi zaledwie 4 punkty.

Tomek Wysocki niepokonany wśród Juniorów

Młody Tomek Wysocki jeszcze niedawno ścigał się w klasie MX85, by teraz pokazywać klasę w juniorskiej klasie MX2. Wysocki wygrał wyścigi, pozostawiając w tyle resztę stawki. Patryk Galica, który pierwsze przetarcia w tym sezonie zaliczał podczas Mistrzostw Słowacji, był dwukrotnie drugi w Olsztynie. Trójkę na przemian dopełnili Jakub Piątek z Bartkiem Szewczukiem,

Wysocki pewnie prowadzi w generalce z kompletem punktów, przed Patrykiem Galicą, Jakubem Piątkiem i Bartkiem Szewczukiem. Warty odnotowania jest fakt świetnej postawy Joanny Miller. Jedyna dziewczyna w stawce zaliczyła 10. miejsce w klasyfikacji punktowej.

W Radomiu bez MX65

Kolejna impreza Mistrzostw Polski odbędzie się w Radomiu w przedostatni weekend maja. W sobotę wystartują tam zawodnicy klas MX1 i MX2 Junior, w niedzielę MX2 i MX85. Wyścigi najmniejszych klas nie odbędą się, ponieważ w tym czasie spora część zawodników wybiera się na Mistrzostwa Europy do Holandii.

W Olsztynie Patryk Zdunek wygrał oba wyścigi, zgarniając komplet punktów. Drugi w generalce jest Dominik Olszowy. Wiele dzieje się w dalszej części stawki - aż czterech pretendujących do podium zawodników ma taką samą liczbę punktów.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na motoresults.pl.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia

Dołącz do naszych partnerów

15 sekund motocrossbembenik lukasz ktm motocross olsztyn 2010
honda motocross lonka lukasz motocross olsztyn 2010dominik olszowy mx 65 motocross olsztyn 2010
dwa okrazenia motocross olsztyngleba na starcie motocross olsztyn 2010
i runda mistrzostwa polski olsztyn motocross 2010 patryk zduneki runda mistrzostwa polski olsztyn motocross 2010 kamil osieleniec
honda motocross olsztyn 2010kedzierski karol yamaha motocross olsztyn 2010
hamulce oslona karbonowa mp motocrossfanka mx motocross olsztyn 2010
lonka honda motocross olsztyn 2010kurowski i kedzierski motocross olsztyn 2010
klasa mx65 zawodnicy ekoklinkier 2010ktm zawodnicy mistrzostwa polski olsztyn motocross 2010
bloto i trawa motocross olsztyn 2010lukasz lonka lukasz kurowski 2010 motocross
lukasz lonka myje motocykl olsztyn 2010maciej sagan motocross olsztyn 2010
maciej zdunek arek mank lukasz lonka motocross olsztynmeta motocross olsztyn 2010
mistrzostwa polski olsztyn motocross 2010 lukasz kurowskimotocross olsztyn 2010 bloto po kolana
motocross olsztyn 2010 kibice na krzeselkacholaf gasior mistrzostwa polski olsztyn motocross 2010
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę