tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KM Cross szybko w Olsztynie

KM Cross szybko w Olsztynie

Autor: Informacja prasowa 2010.05.12, 09:43 Drukuj

W minioną niedzielę grupa zawodników Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier Lublin rywalizowała na Mistrzostwach Polski w motocrossie, które odbyły się w Olsztynie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Karol Kędzierski, który w zastępstwie kontuzjowanego brata Łukasza, wystartował w klasie MX1.

Karol Kędzierski udanie zastąpił brata w najmocniejszej klasie MX1. Karol w pierwszym wyścigu był drugi, a w drugim trzeci. Ostatecznie w klasyfikacji zawodów Karol Kędzierski zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Łukaszowi Lonce. W najmniejszej klasie MX 65 Kamil Osieleniec pokazał, że wraca do formy po pechowej kontuzji, jakiej nabawił się na treningu we Włoszech. „Księguś" w pierwszym wyścigu przyjechał jako 3, ale w drugim zabrakło mu już nieco sił i był 7. W klasyfikacji końcowej zawodów Kamil Osieleniec zajął 4 miejsce.

Dobrze pojechali także inni reprezentanci KM Cross-u: Dominik Małecki uplasował się na 5 miejscu, Maciek Sagan na 6, Filip Maleńczuk był 10, a Olaf Gąsior 11. W klasie MX 65 zwyciężył Patryk Zdunek z Człuchowa, drugi był Dominik Olszowy z Lipna, a trzeci Kamil Szuta z Rzeszowa.

„Chłopaki pokazali w Olsztynie dużo walki i w każdy start włożyli sporo serca. Cieszy nas, że Kamil Osieleniec w pierwszym swoim starcie po kontuzji dojechał
na dobrym 4 miejscu"
- mówi trener Marcin Wójcik.

W klasie MX2 Junior wystartowało najwięcej zawodników i rywalizacja była najbardziej zacięta. W obu wyścigach bezkonkurencyjny w tym dniu był były zawodnik KM Cross EkoKlinkier - Tomek Wysocki. Dwa razy drugi był Patryk Gudbaj-Galica z Rzeszowa. Kuba Piątek w pierwszym biegu przyjechał 3.

Bartek Piątek nie zaliczy do udanych zawodów w Olsztynie. W pierwszym biegu z powodu awarii motocykla był dopiero 26. Filip Więckowski podobnie do Kuby Piątka pojechał równo, w pierwszym wyścigu zajął 4 miejsce, a w drugim 5. Dobrze poradził sobie Wiktor Więckowski, dla którego był to debiut w klasie juniorskiej. Ostatecznie w klasie MX 2 Junior zawodnicy z Lublina zajęli miejsca: Kuba Piątek 3, Filip Więckowski 5, Bartek Piątek 13, Wiktor Więckowski 14.

W klasyfikacji klubowej KM Cross EkoKlinkier Lublin prowadzi przed AMK Człuchów i Automobilklubem Głogów.