tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Niemiec w wy¶cigach skuterów - Wittgenborn

Mistrzostwa Niemiec w wy¶cigach skuterów - Wittgenborn

Autor: Gosia Mieloch 2009.06.19, 13:25 Drukuj

Za nami kolejna runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów. Tym razem wyścigi odbyły się podczas słonecznego weekendu 13-14 czerwca na torze kartingowym Vogelsbergring położonym koło Wittgenborn w Niemczech.

Do sobotniego wyścigu trzygodzinnego zgłosiły się 24 zespoły. Tuż po starcie prowadzenie objął Mieloch Racing Team: Szymon Rajczak, Jerzy Mieloch Junior, Jerzy Mieloch Senior. Zespół zwyciężył wyścig pokonując 185 okrążeń, z przewagą ośmiu kółek nad drużyną G6 Racing. Trzecie miejsce zajął team Scooter Corner pokonując 174 okrążenia.

Podczas niedzielnych wyścigów w klasie 1 po raz kolejny niepokonany był Jerzy Mieloch Senior, który w obu biegach dojechał na linię mety na pierwszej pozycji z ogromną przewagą nad swoimi rywalami: Tobiasem Pfotenhauer'em iChristofem Peters'em. Najlepszy czas okrążenia należał do zwycięzcy i wynosił 59.877.

Oba biegi klasy 2, w której wystartowało 23 zawodników były bardzo interesujące i pełne emocji. W pierwszym zwyciężył Marcus Andruchewicz, który w pięknym stylu pokonał swoich rywali. Drugiego biegu niestety nie ukończył i zwycięzcą został Stephane Monaya. Zaciekłą walkę stoczyli także Michał Adamiszyn (CMA Racing Team) oraz Kevin Chadrysiak (Scootershop 53 Racing Team). Michał zajął miejsce 7 i 6. Kevin był 6 i 7.

Wyścigi królewskiej klasy 3 dostarczyły zarówno kibicom, jak i zawodnikom wielu wrażeń i do końca trzymały w napięciu. W pierwszym biegu zwyciężył Max Kretschmer, który zaciekle walczył o pierwszą pozycję z Ronniem Mengel'em. Niestety Ronnie goniąc rywala wywrócił się. Wracając na tor ominął spory odcinek trasy, za co został zdyskwalifikowany. Za nimi przez cały wyścig podążał Szymon Rajczak (Polini - Mieloch Racing Team), który po wyprzedzeniu Jana Webera (Stage6 Racing Team) dzielnie bronił swojej pozycji i przejechał linię mety na miejscu drugim. Tuż za nim był Jan Weber, Jerzy Mieloch Jr. oraz Szwajcar Marc Obrecht.

W drugim biegu, podobnie jak w pierwszym Ronnie Mengel i Max Kretschmer walczyli o pierwszą pozycję. Jednak z powodu defektu technicznego Max nie ukończył wyścigu i na miejscu drugim uplasował się Szymon Rajczak przed Janem Weberem. Junior po wywrotce na jednym z zakrętów zaczął doganiać rywali. Po czterech okrążeniach, po wyprzedzeniu Denisa Chadrysiaka (Scootershop53), który również zaliczył wywrotkę, ponownie się przewrócił. Skuter silnie uderzył o bandę i uszkodzenia nie pozwoliły Juniorowi na dalszą jazdę.

Dokładne wyniki znajdziecie tutaj .

Wszystkich kibiców zapraszamy na poznańską rundę Pucharu Polski w wyścigach skuterów, która odbędzie się 28. czerwca na torze Poznań.