tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Europy Enduro, Sowacja. Giemza czwarty, Tomiczek musia si wycofa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Europy Enduro, Sowacja. Giemza czwarty, Tomiczek musia si wycofa

Autor: Informacja prasowa 2019.05.20, 12:37 Drukuj

Zawodnicy ORLEN Team ze zmiennym szczęściem rywalizowali w niedzielnej odsłonie 2. rundy Mistrzostw Europy Enduro w słowackim Breznie. Maciej Giemza uplasował się na 4. miejscu w klasie 250 4T, Adam Tomiczek nie ukończył zawodów w kategorii 250 2T z powodu kontuzji.

Zarówno Giemza, jak i Tomiczek przystępowali do niedzielnych zmagań po osiągnięciu czwartych czasów w sobotę. Zawodnicy ponownie mieli do przejechania trzy pętle o łącznej długości 180 km z próbami czasowymi extreme, enduro i cross. Maciej Giemza przez cały weekend prezentował się bardzo równo i w finale bardzo trudnej słowackiej rundy powtórzył wynik z soboty.

NAS Analytics TAG

- Drugi dzień rywalizacji na Mistrzostwach Europy Enduro uważam za jeden z trudniejszych, w których brałem udział. Walczyłem dziś o podium, tak jak zapowiadałem, jednak błąd na próbie crossowej zabrał mi kilka cennych sekund. Z tego co wiem, podczas całej imprezy ponad 50 zawodników nie dojechało do mety, co świadczy o bardzo wysokim poziomie trudności trasy. Teraz chwila odpoczynku i już za kilka dni zabieramy się za mocne przygotowania do kolejnych eliminacji
i do rajdu Silkway
- powiedział Maciej Giemza, zawodnik ORLEN Team.

Adam Tomiczek od początku niedzielnego startu starał się atakować czołówkę, ale podczas przejeżdżania drugiej pętli musiał wycofać się z rywalizacji z powodu bólu spowodowanego upadkiem.

- Niestety nie ukończyłem drugiego dnia zmagań. W początkowej fazie zawodów jechało mi się bardzo dobrze i zajmowałem trzecie miejsce. W połowie drugiej pętli zaliczyłem delikatna wywrotkę. Upadłem na udo, które nie tak dawno było kontuzjowane. Mimo prób dalszej jazdy nie byłem w stanie kontynuować rywalizacji - dodał Adam Tomiczek z ORLEN Team.

Upadek Tomiczka nie spowodował odnowienia się kontuzji i jego kolejne starty w tym sezonie nie są zagrożone. W drugim dniu rywalizacji w klasie 250 2T zwyciężył Maurizio Micheluz. Najlepszy czas w kategorii 250 4T osiągnął natomiast ponownie Patrik Markvart. Kolejna runda Mistrzostw Europy Enduro zostanie rozegrana w łotewskiej Madonie 29 i 30 czerwca.

Sobotnie wyniki w klasie 250 2T (TOP 5):

1 Maurizio Micheluz 59:06.73
2 Patrik Halgaš 59:09.81
3 Tomáš Zboran 59:11.6
4 Zivny Adolf 1:01:23.86
5 Dahlen Alexander 1:01:44.54

Sobotnie wyniki w klasie 250 4T (TOP 5):

1 Patrik Markvart 59:53.6
2 Lukáš Kučera 1:00:45.12
3 Alex Gunerheim 1:01:54.33
4 Maciej Giemza 1:03:21.38
5 Robin Wiss 1:04:05.45
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr