tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrz świata Moto3 Danny Kent skazany za bójkę z użyciem noża NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrz świata Moto3 Danny Kent skazany za bójkę z użyciem noża

Autor: Janusz Bębenek 2019.08.19, 10:47 Drukuj

Nie tak miała ułożyć się przyszłość Danny’ego Kenta, mistrza świata klasy Moto3 w sezonie 2015. Zawodnik otrzymał właśnie wyrok za udział w bójce i posiadanie noża w miejscu publicznym. To jednak nie koniec kłopotów 25-letniego kierowcy - stracił on również miejsce w swojej aktualnej ekipie, z którą na motocyklu MV Agusta startował w cyklu British Superbike.

Przykra sytuacja miała miejsce 7 marca na parkingu w mieście Tetbury. Kent wraz ze swoim bratem wdał się w przepychankę z 63-letnim mężczyzną, w czasie której wypadł mu z kieszeni nóż z długim ostrzem, zabrany później i przekazany policji przez świadka zdarzenia. Kent tłumaczył przed sądem, że tylko odepchnął mężczyznę broniąc swojego brata, a nóż służył mu do otwierania pudeł, w związku z jego pracą. Przeprosił za swoje zachowanie.

~~~~~------~~~~~

Sąd nie dał jednak wiary tym wyjaśnieniom i uznał Kenta za winnego udziału w bójce i posiadania niebezpiecznego narzędzia w miejscu publicznym. Zawodnik został skazany na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na rok. Musi również wypłacić ofierze odszkodowanie i pokryć koszty sądowe.

Najgorsze jednak, że tuż po ogłoszeniu wyroku Danny Kent stracił miejsce na maszynie MV Agusta F4 w brytyjskich superbike’ach, na której zdołał wziąć udział w zaledwie dwóch wyścigach. Zawodowa przyszłość zdolnego zawodnika jest więc bardzo niepewna. Kent, wygrywając w 2015 roku w klasie Moto3, został pierwszym brytyjskim indywidualnym mistrzem świata GP od czasów Barry’ego Sheena, który dokonał tego w 1977 roku. Kent nie powtórzył swojego sukcesu - ostatnie trzy sezony to słabe występy w Moto2 i Moto3. Przejście do British Superbike miało być kolejną szansą dla wciąż młodego kierowcy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę