tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrz wiata Moto3 Danny Kent skazany za bjk z uyciem noa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrz wiata Moto3 Danny Kent skazany za bjk z uyciem noa

Autor: Janusz Bbenek 2019.08.19, 10:47 Drukuj

Nie tak miała ułożyć się przyszłość Danny’ego Kenta, mistrza świata klasy Moto3 w sezonie 2015. Zawodnik otrzymał właśnie wyrok za udział w bójce i posiadanie noża w miejscu publicznym. To jednak nie koniec kłopotów 25-letniego kierowcy - stracił on również miejsce w swojej aktualnej ekipie, z którą na motocyklu MV Agusta startował w cyklu British Superbike.

Przykra sytuacja miała miejsce 7 marca na parkingu w mieście Tetbury. Kent wraz ze swoim bratem wdał się w przepychankę z 63-letnim mężczyzną, w czasie której wypadł mu z kieszeni nóż z długim ostrzem, zabrany później i przekazany policji przez świadka zdarzenia. Kent tłumaczył przed sądem, że tylko odepchnął mężczyznę broniąc swojego brata, a nóż służył mu do otwierania pudeł, w związku z jego pracą. Przeprosił za swoje zachowanie.

NAS Analytics TAG

Sąd nie dał jednak wiary tym wyjaśnieniom i uznał Kenta za winnego udziału w bójce i posiadania niebezpiecznego narzędzia w miejscu publicznym. Zawodnik został skazany na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na rok. Musi również wypłacić ofierze odszkodowanie i pokryć koszty sądowe.

Najgorsze jednak, że tuż po ogłoszeniu wyroku Danny Kent stracił miejsce na maszynie MV Agusta F4 w brytyjskich superbike’ach, na której zdołał wziąć udział w zaledwie dwóch wyścigach. Zawodowa przyszłość zdolnego zawodnika jest więc bardzo niepewna. Kent, wygrywając w 2015 roku w klasie Moto3, został pierwszym brytyjskim indywidualnym mistrzem świata GP od czasów Barry’ego Sheena, który dokonał tego w 1977 roku. Kent nie powtórzył swojego sukcesu - ostatnie trzy sezony to słabe występy w Moto2 i Moto3. Przejście do British Superbike miało być kolejną szansą dla wciąż młodego kierowcy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr