tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Międzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny - pierwsza runda za nami! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Międzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny - pierwsza runda za nami!

Autor: Informacja prasowa 2015.04.09, 09:16 Drukuj

W Lany Poniedziałek Klub Motorowy Cross w Lublinie dzięki pomocy Gminy Miasto Lublin i Totalizatora Sportowego zorganizował na torze Karolin pierwszą rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie (MML).

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wspólnie na sportowo świętowało Lany Poniedziałek 135 zawodniczek i zawodników. W tym gronie było 21. gości z Ukrainy i Białorusi, którzy w widoczny sportowo sposób zaznaczyli swoją obecność. Licznie zgromadzeni kibice mieli rzadką okazję obejrzenia motocrossu na najwyższym poziomie w Polsce. Jak zwykle w zawodach organizowanych przez KM Cross zawodnicy wystartowali w dziewięciu klasach, podzieleni ze względu na wiek i posiadane umiejętności.

NAS Analytics TAG

Ozdobą wyścigów były wyścigi w klasie Kobiet, gdzie bezkonkurencyjna tego dnia na torze Karolin była Karolina Liszewska (KM Cross Lublin). Karolina pewnie wygrała oba wyścigi, w drugim pokazała wolę walki. Miała wywrotkę tuż za startem, ale ambitnie jechała do końca mijając w drodze do mety wszystkie rywalki.

W najmocniejszej klasie Open A niezapomniane emocje zapewnili najlepsi polscy zawodnicy i goście z Ukrainy. Pecha miał świetnie jadący w sesji treningowej Dymitr Asmanow. Uszkodził motocykl i nie wystartował w wyścigach punktowanych. Pierwszy wyścig po szaleńczej jeździe ku uciesze kibiców wygrał młody zawodnik gospodarzy Maciek Więckowski (KM Cross Lublin). Maciek wyprzedził bardziej doświadczonych od siebie zawodników: klubowego kolegę Karola Kędzierskiego oraz Arkadiusza Mańka z Człuchowa. W drugim wyścigu ambitnie jadący Maciek Więckowski przez upadek stracił szansę na zwycięstwo w zawodach. Górę wzięło doświadczenie. Zawody w tej klasie wygrał Arek Mańk, drugie miejsce zajął Maciek Więckowski, a trzecie zajął Karol Kędzierski.

Najmniejszą klasę MX65 wygrał ukraiński zawodnik Maksim Kijenko, nie dając nikomu najmniejszych szans. W klasie młodzików MX85 triumfował Konrad Dąbrowski z Warszawy, syn sławnego dakarowca Marka Dąbrowskiego. Z kolei w klasie Weteran bezkonkurencyjny był zawodnik z Ukrainy Konstantin Utkin, a najlepszy zawodnik gospodarzy z KM Cross Lublin Robert Maliszewski był szósty. W klasie Quadów walka o wygraną rozegrała się między dwoma zawodnikami Przemysławem Dąbkiem z Tarnobrzega i Arturem Szczebakiem z KM Cross Lublin. Lepszy okazał się zawodnik lubelskiego klubu, którzy stanął na najwyższym stopniu podium.

W klasie Open B najlepszy okazał się zawodnik z Białorusi Anton Pozdniakow, który o zwycięstwo toczył zacięte pojedynki z drugim na mecie Dominikiem Ogłazą i trzecim Szymonem Wójcikiem. W klasie Open C także zawodnicy z zagranicy mocno zaznaczyli swoją obecność. Grzegorz Wróblewski dzięki zwycięstwu w drugim wyścigu wygrał całe zawody, choć w pierwszym wyścigu lepszy był Władimir Mickowicz z Białorusi, który został sklasyfikowany na drugim miejscu. W klasie Początkujących na maszynie startowej stanęło 24. zawodników. Najlepszym z zaczynających swoją przygodę z motocrossem okazał się Maciej Łojko, który wygrał przed Marcinem Sawickim i Andrzejem Chołajem.

Kolejna, druga runda cyklu MML odbędzie się 24 maja 2015 r. w Lublinie.

karolin mml 2015 quady

mistrzostwa lubelszczyzny piotr wieckowski

mistrzostwa lubelszczyzny podium

mistrzostwa lubelszczyzny dziewczyny

mistrzostwa lubelszczyzny podium mx

mistrzostwa lubelszczyzny podium kobiet

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę