tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marco Melandri wygrywa w Moskwie w cieniu tragedii

Marco Melandri wygrywa w Moskwie w cieniu tragedii

Autor: Lovtza 2013.07.21, 23:44 Drukuj

Marco Melandri (BMW Motorrad GoldBet SBK) wygrał mokry wyścig klasy Superbike w Moskwie. Dla Włocha to trzecie zwycięstwo w tym sezonie i znaczny awans w tabeli. Pierwszy wyścig klasy SBK na Moscow Raceway był bardzo udany dla fabrycznej ekipy BMW, bo drugie miejsce zajął Chaz Davies. Sensacyjne trzecie miejsce zajął Ayrton Badovini (Team Ducati Alstare). To pierwsze podium dla 1199 Panigale. Jonathan Rea i Michel Fabrizio zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce. Kontuzjowany Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team) dojechał do mety na szóste pozycji, dzięki czemu odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Mokry wyścig obfitował w upadki. Na deskach leżeli Carlos Checa (Team Ducati Alstare), Jules Cluzel (FIXI Crescent Suzuki), Davide Giugliano (Althea Racing Aprilia), Eugene Laverty (Aprilia Racing Team), Leon Haslam (Pata Honda World Superbike), Lorenzo Savadori (Team Pedercini Kawasaki) oraz Vittorio Iannuzzo (Grillini Dentalmatic BMW).

W tabeli na prowadzenie powrócił Guintoli, który ma teraz cztery punkty przewagi nad Sykesem, który nie ukończył wyścigu z powodu awarii. Na trzecie miejsce awansował Marco Melandii.

Drugi wyścig klasy SBK nie został rozegrany z powodu śmiertelnego wypadku Andrea Antonellego, który zginął w wyścigu klasy Supersport.

Następna runda World Superbike - już za dwa tygodnie na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.