tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marc Coma wygrywa Desert Challenge NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marc Coma wygrywa Desert Challenge

Autor: Beavis 2015.04.02, 13:50 Drukuj

Zawodnik fabrycznego zespołu KTM-a zdominował rywalizację podczas zakończonego przedwcześnie rajdu Abu Dhabi Desert Challenge.

O pierwszej imprezie w tegorocznym kalendarzu Mistrzostw Świata pisaliśmy w kontekście Rafała Sonika, który z przygodami dojechał do mety na drugiej pozycji. Rajd zakończono po dzisiejszej decyzji o odwołaniu ostatniego etapu z powodu niebezpiecznej burzy piaskowej. W kategorii motocykli ósmy raz w karierze wygrał Marc Coma.

NAS Analytics TAG

Dzisiejszy odcinek został anulowany z powodu pogody i jeśli mam być szczery to dobrze, bo warunki były bardzo złe. Cieszę się i jestem dumny z mojej ósmej wygranej w Desert Challenge. To bardzo ważne, żeby kontynuować w ten sposób formę po wygranej w Dakarze. Zgarnąłem sporo punktów do klasyfikacji generalnej, teraz będę odpoczywał przed kolejną rundą w Katarze - komentował zwycięzca, Marc Coma.

Drugi na mecie był zespołowy kolega Comy, Sam Sunderland. Trójkę dopełnił wspierany przez KTM-a Chilijczyk, Pablo Quintanilla. Na kolejno 26. i 27. pozycji uplasowali się Maciej Berdysz i Paweł Stasiaczek. Jadący w barwach Orlen Team Kuba Piątek, mimo dobrego tempa, musiał zadowolić się 42. miejscem po tym jak uległ ciężkiemu wypadkowi na jednym z odcinków. Piątek przez cały rajd podgryzał czołową dziesiątkę i śmiało można liczyć na jego dobre występy w przyszłości.

Kolejny rajd Mistrzostw i Pucharu Świata Cross Country startuje w Katarze już 20. kwietnia. 

Foto: Baurer, Barni / KTM

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę