tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marc Coma wygrywa Desert Challenge
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marc Coma wygrywa Desert Challenge

Autor: Beavis 2015.04.02, 13:50 Drukuj

Zawodnik fabrycznego zespołu KTM-a zdominował rywalizację podczas zakończonego przedwcześnie rajdu Abu Dhabi Desert Challenge.

O pierwszej imprezie w tegorocznym kalendarzu Mistrzostw Świata pisaliśmy w kontekście Rafała Sonika, który z przygodami dojechał do mety na drugiej pozycji. Rajd zakończono po dzisiejszej decyzji o odwołaniu ostatniego etapu z powodu niebezpiecznej burzy piaskowej. W kategorii motocykli ósmy raz w karierze wygrał Marc Coma.

NAS Analytics TAG

Dzisiejszy odcinek został anulowany z powodu pogody i jeśli mam być szczery to dobrze, bo warunki były bardzo złe. Cieszę się i jestem dumny z mojej ósmej wygranej w Desert Challenge. To bardzo ważne, żeby kontynuować w ten sposób formę po wygranej w Dakarze. Zgarnąłem sporo punktów do klasyfikacji generalnej, teraz będę odpoczywał przed kolejną rundą w Katarze - komentował zwycięzca, Marc Coma.

Drugi na mecie był zespołowy kolega Comy, Sam Sunderland. Trójkę dopełnił wspierany przez KTM-a Chilijczyk, Pablo Quintanilla. Na kolejno 26. i 27. pozycji uplasowali się Maciej Berdysz i Paweł Stasiaczek. Jadący w barwach Orlen Team Kuba Piątek, mimo dobrego tempa, musiał zadowolić się 42. miejscem po tym jak uległ ciężkiemu wypadkowi na jednym z odcinków. Piątek przez cały rajd podgryzał czołową dziesiątkę i śmiało można liczyć na jego dobre występy w przyszłości.

Kolejny rajd Mistrzostw i Pucharu Świata Cross Country startuje w Katarze już 20. kwietnia. 

Foto: Baurer, Barni / KTM

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr