tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP Trentino - Herlings traci wyścig, Cairoli wraca do formy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP Trentino - Herlings traci wyścig, Cairoli wraca do formy

Autor: Beavis 2016.05.16, 10:46 Drukuj

Jeffrey Herlings przegrywa swój pierwszy wyścig w tym sezonie. Jego zespołowy kolega Tony Cairoli zwycięża w kolejnym Grand Prix.

W ubiegły weekend klasie MX2 podczas GP Trentino we Włoszech wrzało. Podczas pierwszego wyścigu najlepiej z bramek wyszedł Dylan Ferrandis (Kawasaki), który sporo musiał czekać na lidera klasyfikacji punktowej, Jeffrey Herlingsa. Gdy Herlings doszedł Ferrandisa, okazało się, że wyprzedzenie Francuza nie będzie łatwe. Zawodnicy zmieniali się pozycjami, zakładali blockpassy, ale ostatecznie to Ferrandis okazał się szybszy. Ku zdziwieniu wszystkim - przecież do tej pory w tym roku Herlings nie przegrał ani jednego wyścigu.

Druga cześć ścigania w MX2 to już powrót do normy. Herlings dobrze startuje, wychodzi na prowadzenie i kontroluje wyścig. Ferrandis po słabym starcie musiał nadrabiać i mimo, że wskoczył na podium to nie udało mu się wygrać Grand Prix. Jeffrey posiada równo 100 punktów przewagi nad drugim w generalce i w tym roku stracił zaledwie 3 punkty.

Tony Cairoli po świetnym GP Niemiec wygrywa także w Trentino. Podczas przerywanych wypadkami szarży liderów generalki, Tima Gajsera i Romaina Febvre, Tony wydawał się kontrolować każdy ruch. Cairoli zwycięża pierwszy wyścig i dojeżdża na drugiej pozycji w drugim. Dzięki temu intensywnie zbliżył się do czołówki w generalce MXGP. W klasie nadal prowadzi Słoweniec Gajser, ale strata trzeciego Cairoliego zmalała do 25 punktów. Drugi Romain Febvre traci tylko 4.

Kolejna rudna Mistrzostw Świata już za dwa tygodnie w Hiszpanii.

Foto: Archer R. / KTM

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę