tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP - Febvre wygrywa we Francji

MXGP - Febvre wygrywa we Francji

Autor: Reklama 2016.06.06, 13:03 Drukuj

Wszystko w rękach Pirelli. Romain Febvre wygrywa klasę MXGP, a Jeffrey Herlings MX2 podczas Mistrzostw Świata FIM w Motocrossie.

Niesamowity tłum zapełnił wzgórze naprzeciwko toru St. Jean d’Angely we Francji podczas 10. rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie. Historyczny tor ma twarde, kamieniste podłoże pełne głębokich kolein. Zawodnicy mogli liczyć na wsparcie ze strony niesamowitych właściwości ogumienia Pirelli Scorpion MX2 - opony, która pozwoliła zawodnikom Pirelli zdobyć dziesięć zwycięstw w dziesięciu do tej pory rozegranych rundach.

W klasie MXGP piękne show dali Tim Gajser i Romain Febvre. Ostatecznie to Francuz wygrał przed własną publicznością. Febvre korzystał z ogumienia Pirelli Scorpion MX32 PRO w rozmiarze 80/100-21 z przodu oraz Scorpion MX32 110/90-19 z tyłu. Tim Gajser wygrał pierwszy wyścig i był drugi w biegu numer dwa, jednak musiał pogodzić się ze zwycięstwem Febvre w klasyfikacji generalnej Grand Prix. Gajser nadal prowadzi 24. punktami nad Febvre. Antonio Cairoli, który korzystał z takiego samego ogumienia co zwycięzca, miał pechowy dzień. W pierwszym wyścigu ukończył na 3. lokacie, ale już w drugim musiał przebijać się z końca stawko. Cairoli został finalnie sklasyfikowany na 4. pozycji w generalce GP.

Zespołowy kolega Sycylijczyka, Jeffrey Herlings, znów rozgromił konkurencje w klasie MX2. Herlings korzystał z ogumienia Pirelli Scorpion MX32 110/90-19 z tyłu oraz Scorpion MX32 80/100-21 z przodu. To 10. zwycięstwo Holendra z rzędu, a jego przewaga nad drugim w generalce Jeremy Seewerem wynosi 134 punkty.

Jedenasta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie zostanie rozegrana za dwa tygodnie na brytyjskim torze Matterley Basin.