tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Komplet Rukka Airway i Rukka Airvision - nasza ocena
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Komplet Rukka Airway i Rukka Airvision - nasza ocena

Autor: Lovtza 2015.05.15, 16:00 1 Drukuj

Fińska marka Rukka kojarzy się na naszym rynku dosyć mocno z produktami dedykowanymi motocyklistom jeżdżącym w gorszą pogodę i w niższych temperaturach. Faktem pozostaje że Skandynawowie zbudowali swoją potęgę na produkcji ciuchów dla motocyklistów z północy oraz dla użytkowników skuterów śnieżnych, ale nie znaczy to, że nie mają do zaoferowania niczego dla tych, którzy mieszkają trochę dalej od kół podbiegunowych. Przez kilka miesięcy korzystaliśmy z  kompletu Rukka Airway  i Rukka Airvision. Pomimo dwóch różnych nazw to zestaw odzieży dedykowanej do jazdy w cieplejszym klimacie. Jak to działa?

Nazwa i model kurtki oraz spodni: Rukka Airway  i Rukka Airvision

NAS Analytics TAG

Wykonanie: Zarówno kurtka zewnętrzna Airway jak i spodnie zewnętrzne Airvision zostały wykonane z Cordury AFT, która cechuje się dobrą przewiewnością. Do środka wpinane są kurtka wewnętrzna wykonana z Gore-Texu z zamkiem Lockout oraz podpinka do spodni również wykonana z Gore-Texu. Do produkcji użyte zostały najlepsze materiały oraz wykończenia (zamki, zapięcia, itd.). Kurtka kryje w sobie 6 kieszeni (zewnętrzne i wewnętrzne), spodnie zaś 2. W obu produktach wykorzystano nowoczesne i skuteczne ochraniacze RVP, a rękawy kurtki (podpinka) wyposażono w mankiety sztormowe.

Dopasowanie/komfort: Jak przystało na produkty Rukki dopasowanie odzieży do kierowcy (o ile jest on w miarę standardowych proporcji) jest znakomite. W naszym przypadku zarówno kurtka, jak i spodnie leżą na kierowcy na tyle dobrze, że nie ma potrzeby wykorzystywania systemu regulacji. Rękawy są odpowiedniej długości, ochraniacze leżą dobrze na łokciach, barkach i kolanach. Kurtkę łatwo spina się ze spodniami. Dobre ułożenie ciuchów na kierowcy jest także wynikiem zastosowania miękkiej i dobrze układającej się Cordury AFT. Tutaj nie będziecie mieli wrażenia, że zakładacie na siebie płaszcz przeciwchemiczny. Miękkie wyłożenie kołnierza delikatnie obchodzi się z szyją kierowcy. Od strony użytkowej nie ma się do czego przyczepić.

Wodoodporność: Zewnętrzna kurtka w żaden sposób nie chroni przed deszczem. Dopiero włożenie podpinki laminowanej Gore-Texem zamienia zestaw Rukki w prawdziwą twierdzę chroniącą przed wodą. Kilkukrotnie jeździliśmy w prezentowanym zestawie w deszczu i nigdy nie mieliśmy problemów z przeciekami. Jedyny problem – kurtka zewnętrzna nasiąknięta wodą pozostaje wtedy mokra i zimna.

Przeznaczenie: Zestaw Rukka Airway  i Rukka Airvision to wielofunkcyjne rozwiązanie dla tych, którzy nie unikają jazdy w skrajnie różnych warunkach pogodowych. Latem, przy upalnej pogodzie spodnie i kurtka pozbawione wpinek zapewniają znakomitą wentylację i komfort termiczny nawet przy jeździe po rozgrzanych ulicach miasta. Wiosną i jesienią membrany Gore-Tex stoją na straży komfortu kierowcy chroniąc go przed deszczem i zimnem. Czynią to zresztą bardzo skutecznie. Ochrona ta powinna zresztą potrwać kilka ładnych lat, bo Finowie dają na prezentowane produkty aż 5 lat gwarancji…

Podsumowanie: Rukka Airway  i Rukka Airvision to topowe rozwiązanie w segmencie kurtek wielofunkcyjnych. Użycie najwyższej jakości materiałów, bardzo staranne wykonanie i przemyślana konstrukcja dają możliwość przygotowania się na każde warunki. Jednocześnie oba produkty nie są w stanie uwolnić się od odzieży typu 2 lub nawet 3 w 1 – wymagają wpinania i wypinania membran, co czasem potrafi być męczące, szczególnie w podróży.

Cena:
Kurtka: 3300 zł
Spodnie: 2290 zł

Ocena (kurtka/spodnie): 5+/5+

Rukka Airway – dane producenta:

 • Kurtka zewnętrzna Cordura AFT + kurtka wewnętrzna Gore-Tex z wodoodpornym zamkiem Lockout.
 • Kurtka zewnętrzna Cordura AFT.
 • Kurtka wewnętrzna Gore-Tex z wodoodpornym zamkiem Lockout.

Materiały:

 • Grubo tkana Cordura AFT o strukturze siatki.
 • Dodatkowa warstwa Cordury AFT dla wzmocnienia na łokciach.
 • Wypinana wewnętrzna kurtka do codziennego użytku wykonana z 3-warstwowego Gore-Tex Performance Shell z wodoodpornym zamkiem Lockout.

Protektory:

 • RVP air spełniają normę EN 1621-1.

Dodatkowo:

 • Miękki neoprenowy kołnierz.
 • Zamek magnetyczny kołnierza.
 • Regulacja szerokości rękawów w górnej i dolnej części.
 • Dwustronna regulacja talii.
 • Zamek łączący kurtkę ze spodniami.
 • 6 kieszeni: 4 kieszenie w kurtce wewnętrznej, 2 kieszenie zewnętrzne + dodatkowy wodoodporny woreczek Gore-Tex.

Spodnie Airvision z linii AirPower Technology:

Materiały:

 • Cordura AFT grubo tkana o strukturze siatki.
 • Wzmocnienia na kolanach z dodatkowej warstwy Cordury AFT.
 • Wypinana podpinka z 2 warstwową membraną Gore-Tex Performance Shell.

Wewnętrzna warstwa podpinki z materiału Outlast. Protektory: RVP Air, Norma EN 1621-1 komplet protektorów (biodra, kolana)

Dodatkowe cechy produktu:

 • Rukka AirCushion i Rukka Antiglide w miejscu styku z siedziskiem. 
 • Zamek łączący spodnie z kurtką.
 • Regulacja w pasie.
 • 2 kieszenie zewnętrzne.
 • Odpinane szelki.  
 • Wstawki z materiału odblaskowego 3M Scotchlite.
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Honda CBR650F 2014 nowoscZmiana kierunku BMW R1200 R 2015
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
KTM 1290 Super Adventure od goryKTM 1050 Adventure zmiana kierunku
Rukka Airway i Rukka AirvisionRukka Airway od tylu
nogawka Rukka AirvisionOchraniacz lokcia Rukka Airway
podpinka Gore Tex Rukka AirwayRukka Airvision
Rukka Airvisionregulacja nogawkiRukka Airvision kolana
Rukka Airvision logaRukka Airvision nogawka
Rukka Airvision nogawkiRukka Airvision ochrona kolana
Rukka AirwayRukka Airway kieszen z tylu
Rukka Airway laczenie ze spodniamiRukka Airway plecy i odblaski
Rukka Airway przodRukka Airway regulacja mankietu
Rukka Airway regulacja w pasieRukka Airway rekaw
Rukka Airway rekawyRukka Airway rekaw sztormowy
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr