tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Knox Cross Shirt - bezpieczeństwo na enduro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Knox Cross Shirt - bezpieczeństwo na enduro

Autor: Lovtza 2010.04.07, 09:00 Drukuj

Knox Cross Shirt - bezpieczeństwo na enduro

2010.04.07 Lovtza

Sezon ruszył pełną parą. Przygotowując sprzęt warto pomyśleć o uzupełnieniu szafy o odpowiednią odzież ochronną. Dziś możliwości wyboru mamy zdecydowanie lepsze, niż jeszcze kilka lat temu.

Niedawno na naszym rynku pojawił się zintegrowany ochraniacz Knoxa o nazwie Cross Shirt. Produkt adresowany jest do fanów jazdy w terenie odpowiadając przede wszystkim na potrzeby miłośników enduro. Na bazie wytrzymałej siatki Knox przygotował zbroję, która zawiera pełny ochraniacz pleców, nałokietniki, naramienniki oraz ochraniacz klatki piersiowej. Dodatkowo zewnętrzna część rękawów wzmocniona jest wytrzymałą pikowaną tkaniną. Chroni ona ręce przed podrapaniem przez gałęzie, a w trakcie upadków także przez kamienie i wszystko to, co leży na ziemi. Przydaje się system elastycznych ściągaczy pozwalających dopasować zbroję do danych rozmiarów.

Przystosowanie do jazdy w terenie polega na zapewnieniu użytkownikowi pełnej wentylacji, jakże potrzebnej w czasie jazdy po bezdrożach. Zbroja nie krępuje ruchów i dokładnie przylega do ciała. Jej wykończenie pozwala w chłodniejsze dni założyć na nią zewnętrzną kurtkę, czy też bluzę. Stosowanie zresztą nawet najprostszej koszulki offroadowej jest wskazane, bowiem zapobiega ubrudzeniu ochraniacza błotem i wszystkim tym, co leci spod kół.

Jak to działa? Osobiście miałem okazję korzystać z Cross Shirta w czasie późno jesiennych i wczesno wiosennych jazd enduro. Początkowo trzeba nauczyć się zakładania tej rozbroi. Jeśli jest ona dobrze dopasowana, oznacza to, że przylega dosyć ściśle do ciała. Gwałtowne próby wbicia się w Cross Shirta mogą zakończyć się uszkodzeniem siatki. Gdy już jednak Knox jest na swoim miejscu, nie można mieć zastrzeżeń. Ubiór nie ogranicza ruchów, nie podgrzewa kierowcy. Dziesiątki gleb w czasie treningów, w tym na twardszych elementach krajobrazu udowadniają, że ochraniacze dobrze spełniają swoją rolę. Ochraniacz klatki piersiowej (który można wymontować i zastosować w innych ciuchach motocyklowych) dobrze radzi sobie z zatrzymywaniem kamieni wystrzelonych spod koła kolegi jadącego przed nami, problemem nie są też gałęzie.

Pomimo słowa Cross w nazwie produkt ten najlepiej sprawdzi się w enduro. W motocrossie nic raczej nie zagrozi pozycji twardych plastikowych buzerów. Tymczasem każdy amator korzystający z quada, czy też motocykla offroadowego powinien coś takiego mieć w swojej szafie. Cross Shirt w upalne dni ma również szansę wykazać się na jezdni zapewniając pełną ochronę przy doskonałej wentylacji. Za dobry produkt, trzeba niestety odpowiednio zapłacić. 820 zł, to jednak ciągle dużo mniej, niż koszt naprawy uszkodzonego kręgosłupa lub pogruchotanej obręczy barkowej.

Cechy:

- Pełna ochrona przed uderzeniem kamieniami w odróżnieniu od plastikowych ochraniaczy.
- Ochraniacze barków i łokci przymocowane do podkładu wykonanego z neoprenu, zapobiega to przemieszczaniu się pojedynczych ochraniaczy.
- Posiada certyfikat CE poziom 1 dla EN1621-2 dla przedniego i tylnego ochraniacza oraz CE dla EN1621-1 dla ochraniaczy barków i łokci.
- IPS system dla idealnego dopasowania i idealnej pozycji.

Zalety:

- maksymalna pełna ochrona
- wygodny w czasie jazdy, nie ogranicza ruchów
- bardzo dobra wentylacja
- szeroka możliwość dostosowania do sylwetki kierowcy
- wysoka jakość wykonania

Wady:

- wymaga ostrożności przy zakładaniu
- łatwo się brudzi w terenie
- cena

Cena: 820 zł brutto

Importer:
P.P.H.U. 2M Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 12
39-200 Dębica
tel. +48 (14) 68 33 333
fax +48 (14) 68 33 333
e-mail: 2M2M.com.pl

Więcej informacji: www.knox.com.pl

Ochraniacz Cross Shirt rekaw
Cross Shirt zapiety
Cross shirt Zapinanie
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę