tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kiedy nie decydować się na określony rodzaj motocykla?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kiedy nie decydować się na określony rodzaj motocykla?

Autor: 2004.11.15, 03:38 57 Drukuj

Determinacja i chęć jeżdżenia określonym motocyklem jest najważniejszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze pierwszej maszyny. Istnieją jednak ograniczenia, z których należy zdawać sobie sprawę. Pierwszym ograniczeniem jest siła fizyczna motocyklisty. Otóż osoby nie wykazujące dużej tężyzny fizycznej powinny unikać motocykli o dużej masie. Jeżdżąc po grząskim miękkim gruncie osoby takie będą miały bardzo duże trudności w utrzymaniu w pionie, na przykład, ciężkiego Harleya po uślizgu tylnego koła.

Jeżeli chodzi o motocykle sportowe, to wszystkie, aktualnie produkowane, jednoślady tego typu mają na tyle małą masę, że przy ich prowadzeniu siła fizyczna motocyklisty ma drugorzędne znaczenie. Jednak cechą przydatną przy jeździe na takich motocyklach jest ogólne wysportowanie. Nie jest to bynajmniej związane z mocą tych maszyn, lecz z pozycją, w jakiej znajduje się jeżdżący ścigaczem motocyklista. Pozycja ta jest mocno pochylona do przodu, przez co mocno obciążane są przedramiona i plecy motocyklisty. Osoby, których kontakt ze sportem ogranicza się do partii szachów lub brydża, mogą mieć trudności w wytrwaniu w takiej pozycji dłużej niż 15 minut.

NAS Analytics TAG

Jeżeli stwierdzimy, że nasze siły wystarczą do utrzymania motocykla lekko pochylonego na bok (oczywiście idealnie, gdy jesteśmy w stanie samodzielnie podnieść przewrócony motocykl) i do jego przepchania paru metrów w przód i w tył na parkingu, to powinniśmy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie zająć na tym motocyklu wygodną pozycję. Na przykład, czy zajmując aerodynamiczną pozycję na motocyklu sportowym „nie zasłaniamy sobie kolanami uszu” lub czy wyciągając nogi ku przednim podnóżkom w cruiserze nie trafiamy w pustkę. Powinniśmy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie siedzieć w wybranej przez nas pozycji przez minimum 15 minut, gdyż zazwyczaj po takim właśnie czasie dają o sobie znać pierwsze konsekwencje złego ułożenia ciała (np. bóle nadgarstków przy nadmiernie pochylonej pozycji lub ścierpnięte nogi, które musimy nadmiernie podkurczać na podnóżkach – nadmiernie podkurczone nogi powodują gorsze krążenie, co skutkuje marznięciem stóp w chłodniejsze dni).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze 28
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: wojtucha 21/08/2012 23:24

raczej nie

Odpowiedz
Autor: kutasowy 05/08/2011 20:08

Pan Pikuś

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę