tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kady motorower spalinowy moe byelektryczny. Powstaje zestaw do konwersji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kady motorower spalinowy moe byelektryczny. Powstaje zestaw do konwersji

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.18, 11:03 Drukuj

Konwersja z napędu tradycyjnego na elektryczny jest trendem często spotykanym w branży rowerowej. Są też odważne projekty samochodów spalinowych zmienianych w elektryczne i odwrotnie. Teraz przyszedł czas na jednoślady, a konkretnie - motorowery. Wszystko za sprawą silnika E-Core.

Autorem wynalazku jest belgijski designer Benjamin Surain i jego celem jest zapewnienie posiadaczom spalinowych motorowerów możliwości dalszego użytkowania swoich maszyn, kiedy już unijni politycy ostatecznie zabronią korzystania z tradycyjnych silników, a posiadanie takich pojazdów będzie karane chłostą. Dużym wyzwaniem jest tutaj sprawienie, że silnik będzie uniwersalny, a więc żeby skorzystali z niego zarówno użytkownicy Hondy, jak i Yamahy, Piaggio czy Kymco. Dzięki temu koszty produkcji będą niskie, co oczywiście wpłynie na cenę, a to z pewnością jest istotny argument dla właścicieli motorowerów.

NAS Analytics TAG

Na razie E-Core jest na etapie konceptu. Można jednak przypuszczać, że maksymalna moc będzie oscylować w okolicach od 3 do 5 koni mechanicznych, tak jak ma to miejsce w spalinowych motorowerach. Surain prowadzi platformę ON wspólnie z Guyem Salensem i razem pracują nad różnymi rozwiązaniami na rzecz personalnej elektromobilności. W październiku tego roku planują otworzyć sklep oraz warsztat w Belgii. Jednym z ciekawych wynalazków, które wkrótce trafią do sprzedaży jest np. elektryczna hulajnoga cargo.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr