tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki szykuje motocykl napdzany wodorem - producent przedstawi nowy silnik
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki szykuje motocykl napdzany wodorem - producent przedstawi nowy silnik

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.12, 19:06 Drukuj

Kawasaki lubi eksperymentować i wygląda na to, że kolejną innowacją w motocyklach producenta z Akashi będą silniki napędzane wodorem, choć jeszcze nic nie jest potwierdzone.

Kawasaki pokazało prototyp silnika, który ma podwójny wtrysk paliwa - część benzyny będzie dostawała się do komory spalania za pomocą tradycyjnych wtrysków, a część dostanie się do niej bezpośrednio. Taka mieszanka ma na celu obniżyć emisję spalin. Paliwo będzie wtryskiwane po zamknięciu zaworu wydechowego, więc nie dojdzie do sytuacji, w której nieużyta mieszanka wydostanie się z cylindra. Takie rozwiązanie ma również zapobiec wystąpieniu spalania stukowego. Rysunki patentowe wskazują również, że zaprezentowane rozwiązanie zwiększy ciśnienie podawanego paliwa, a to w przypadku wtrysku bezpośredniego wyniesie 1450 psi, gdzie przy klasycznym wtrysku wartość ta wynosi 44 psi.

NAS Analytics TAG

Według podawanych informacji, Kawasaki może użyć rozwiązań zaprezentowanych w prototypie silnika spalinowego do budowy silnika napędzanego wodorem. Ten musi być wtryskiwany bezpośrednio, ponieważ potrzebuje więcej powietrza, co przy klasycznym wtrysku doprowadziłoby do pogorszenia osiągów. W przypadku rozwiązania zaprezentowanego przez Kawasaki silnik jest dodatkowo wspomagany kompresorem, a więc producent mógłby z niego wycisnąć więcej mocy. Producent przedstawił również szkic pokazujący, jak mógłby wyglądać motocykl turystyczny zasilany wodorem.

Taka wizja to oczywiście kwestia kilku a nawet kilkunastu lat. Na razie widać, że Kawasaki nie zamierza rezygnować z platformy H2 i chce dostosowywać ją do nowych norm emisji spalin.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr