tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bosch pracuje nad paliwami alternatywnymi. Gigant chce upowszechni wodr i budowa wasne stacje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bosch pracuje nad paliwami alternatywnymi. Gigant chce upowszechni wodr i budowa wasne stacje

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.06.17, 10:30 Drukuj

Ekologia to gorąca kwestia ostatnich lat. Do wyścigu na różnego rodzaju rozwiązania mające złagodzić skutki wpływu silników spalinowych na środowisko właśnie dołącza Bosch. Gigant zamierza rozpocząć przygodę z wytwarzaniem wodoru.

Jak podaje PV Magazine, producent chce zainwestować 500 mln euro w budowę fabryk części do elektrolizerów wodoru. To urządzenia służące do wytwarzania go. Plan został rozpisany do 2030 r., a Niemcy zamierzają produkować komponenty, których rynek miałby za 8 lat osiągnąć wartość 14 mld euro. Łącznie Bosch zainwestuje 3 mld euro w technologie neutralne dla środowiska. Moduły będą dostarczane do producentów elektrolizerów. Pierwsze produkty mają się pojawić w 2025 r. Będą je wytwarzać fabryki w Bamberg i Feuerbach (Niemcy), Tilburgu (Niderlandy), Linz (Austria) i Czeskich Budziejowicach.

NAS Analytics TAG

To jednak nie koniec, ponieważ Bosch ma zamiar samodzielnie produkować ogniwa wodorowe, a także stworzyć 4 tys. stacji napełniania wodoru. Japońscy producenci samochodów i motocykli ogłosili podobną inicjatywę argumentując, że o ile pojazdy elektryczne sprawdzą się w przypadku tzw. urban mobility, o tyle na dłuższych dystansach mogą pojawić się problemy. Chodzi oczywiście o słabe zagęszczenie sieci ładowarek. Tu z kolei Unia Europejska chce wkroczyć do akcji sprawiając, że przy głównych szlakach transportowych ładowarki będą rozmieszczone co ok. 60 km.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr