tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki ZX-10R 2013 dostanie elektroniczny amortyzator skrętu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki ZX-10R 2013 dostanie elektroniczny amortyzator skrętu

Autor: Łukasz „Boczo” Tomanek 2012.07.10, 12:40 6 Drukuj

Flagowy ZX-10R przejdzie w przyszłym roku lekką modernizacje, która wizualnie ograniczy się do (całkiem przyjemnego) białego malowania. Oprócz tego, Kawa zyska elektroniczny amortyzator skrętu, który, mówiąc kolokwialnie, działa tym bardziej im szybciej jedziesz. Wszystko odbywa się za pomocą elektroniki. System gromadzi dane na temat przyspieszania oraz zwalniania i dostosowuje intensywność działania amortyzatora do aktualnej prędkości. W praktyce wygląda to tak, że w mieście, przy niewielkich prędkościach, czy na parkingu praca amortyzatora skrętu będzie minimalna, natomiast stanie się bardziej intensywna w przypadku jazdy z większą prędkością.

Warto dodać, że amortyzator ma na sobie napis „Ohlins”. Honda w tym momencie zapewne powiedziała „Błagam…”. W 2004 roku zastosowali oni system o niemal identycznym działaniu o nazwie HESD (Honda Electronic Suspension Damper) w Fireblade. Ośmioletnia technologia w wyścigowym statku kosmicznym Kawasaki? Lepiej późno niż wcale.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę