tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask z poduszką powietrzną. Rozwiązanie powstaje, ale nie dla motocyklistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask z poduszką powietrzną. Rozwiązanie powstaje, ale nie dla motocyklistów

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.18, 09:05 Drukuj

Producent akcesoriów rowerowych POC oraz firma Autoliv pracują nad kaskiem wyposażonym w poduszkę powietrzną. Testy prototypu dają bardzo dobre efekty i nadzieję, że takie rozwiązanie mogłoby pojawić się również w kaskach motocyklowych, zwłaszcza że Autoliv na codzień produkuje rozwiązania dla branży automotive.

Firma Autoliv ma już na koncie współpracę z przedstawicielami branży motocyklowej, a mowa o kooperacji z Piaggio, gdzie trwają prace nad poduszkami powietrznymi przeznaczonymi dla skuterów. W przypadku kasków POC wstępne badania wykazały, że poduszka mogłaby zredukować ryzyko wystąpienia średnich i ciężkich obrażeń głowy z 80 do 30 proc. przy prędkości 20 km/h. Impulsem do stworzenia takiego kasku jest dynamiczny rozwój segmentu rowerów elektrycznych, które z łatwością pozwalają osiągać wysokie prędkości.

NAS Analytics TAG

POC i Autoliv przeprowadziło testy z użyciem manekinów, gdzie rowerzysta brał udział w zderzeniu z samochodem, ponieważ to te zdarzenia najczęściej kończą się śmiercią lub trwałym kalectwem. Oprócz zderzeń z autem, głowa manekina była zrzucana z wysokości 1,5 i 1,8 m. Czy technologie rowerowe mogą przyjąć się w motocyklach? Na razie w branży największe triumfy święci MIPS, który dodaje ochronę przed ruchem obrotowym przenoszonym na mózg podczas uderzenia. W kaskach motocyklowych na razie system ten pojawił się w produktach marek Bell oraz Icon.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę