tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask powiadamiający o wypadku NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask powiadamiający o wypadku

Autor: Lovtza 2016.06.14, 10:07 5 Drukuj

Niedawno informowaliśmy Was o systemie SOS opracowanym przez BMW Motorrad, który informować ma służby ratunkowe o wykrytym wypadku motocyklowym. Okazuje się do tego samego zagadnienia można podejść z nieco innej strony.

Jedna z tajlandzkich firm pracuje nad kaskiem o nazwie Helpmet, który sam powiadamiał będzie o wypadku w sytuacji, gdy kierowca straci przytomność w wyniku wypadku. Kask ten wykorzystywał będzie do komunikacji dostępne już technologie, czyli kartę SIM umożliwiającą połączenie do sieci komórkowej oraz odbiornik GPS pozwalający na precyzyjną lokalizację ewentualnego poszkodowanego. System ma uruchamiać się tylko w przypadku gdy na kask zadziała przeciążenie większe niż 95 G, co dla większości ludzi oznacza uderzenie prowadzące do utraty przytomności. Nie ma zatem obawy że lekkie przypadkowe uderzenie kaskiem w futrynę garażu postawi na nogi lokalny oddział ratownictwa medycznego. Jego zaletą ma być to, że będzie można używać go na dowolnym motocyklu.

NAS Analytics TAG

Korzystanie z systemu wymagać będzie zarejestrowania się na odpowiedniej stronie. Umożliwi to wprowadzenie zawczasu danych personalnych oraz informacji na temat np. przebytych chorób, grupy krwi, uczulenia bądź nietolerancji na lekarstwa, itd., co w przypadku ratowania nieprzytomnego pacjenta może decydować o życiu lub jego śmierci.

Kwestia wyglądu kasku jest tematem drugorzędnym, szczególnie z uwagi na fakt, że w chwili obecnej chwili jest wielu podwykonawców mogących wykonać dowolnie wyglądający kask. Tajlandczycy skupiają się w chwili obecnej na technologii służącej informowaniu o wypadku.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę