tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM 690 Knockout - elegancki brutal

KTM 690 Knockout - elegancki brutal

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.20, 14:33 2 Drukuj

Rzadko opisujemy customowe motocykle, a jeszcze rzadziej pojawiają się u nas w tym kontekście maszyny KTM. Model Duke 690 przerobiony przez Ryana Stephena zrobił jednak na nas takie wrażenie, że dzielimy się nim z wami.

Ryan Stephen to młody amerykański twórca customowych motocykli, który stał się szerzej znany po zaprezentowaniu na wystawie "Motorycycles as Art" w Sturgis swojego KTM-a 690 Knockout. Nie dziwimy się zainteresowaniu publiczności - autor skierował agresywną z natury stylistykę austriackiej maszyny na nieco inne tory. Stworzył przy tym motocykl, którego nie można pomylić z żadnym innym.

Ryan na co dzień pracuje jako inżynier w firmie Hayes Brakes, produkującej hamulce tarczowe do rowerów. W wolnym czasie startuje w zawodach supermoto i w wyścigach na lodzie oraz buduje customowe motocykle. Egzemplarz KTM-a 690 Duke z minimalnym przebiegiem zakupił od pewnego starszego pana i od razu przystąpił do jego modyfikacji. Włożył w to całe swoje umiejętności, a efekt jest znakomity.

Podstawowym założeniem było zachowanie pełnej funkcjonalności motocykla, stąd nienaruszona geometria i normalny zbiornik paliwa, posiadający jedynie dodatek stylistyczny w postaci aluminiowych paneli. Od podstaw wyfrezowana została tylna część ramy, a także stylowy zadupek, skrywający akumulator oraz zakończony tylną lampą od Yamahy R6. Pojawiły się także większe, szprychowe koła w rozmiarach 19" i 18", wyposażone w opony typu dual sport.

Charakterystyczną cechą motocykla jest wykończenie części metalowych czarnym proszkowym lakierem, poddanym następnie procesowi szlifowania i zabezpieczonym lakierem bezbarwnym. Spowodowało to powstanie jedynego w swoim rodzaju wyglądu przybrudzonego i podrapanego aluminium, doskonale oddającego charakter motocykla. Co ciekawe, na żadnej z części maszyny nie znajdziemy logo oryginalnego producenta - Ryan poświęcił dużo czasu, aby się ich pozbyć. Całości dopełnia pikowane siodło, idealnie spinające agresywną, ale jednocześnie elegancką stylistykę Knockouta.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę