tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM 144 SX vs. Honda CRF250 R - małopojemnościowe przeciwieństwa

KTM 144 SX vs. Honda CRF250 R - małopojemnościowe przeciwieństwa

Autor: Michał "Beavis" Mikulski 2008.05.28, 14:05 1 Drukuj

strony: 1 2 3 4

Traktowane na rynku po macoszemu motocykle crossowe cieszą się coraz to większą popularnością i nie tyczy się to tylko  mocarnych sprzętów klasy MX1. Bardzo często na naszych torach można spotkać motocykle klasy 125, które dzięki swojej lekkości i niskim kosztom eksploatacyjnym zaskarbiają sobie łaski nie tylko młodych adeptów, ale także już tych bardziej doświadczonych riderów. Już dosyć dawno myśleliśmy nad testem małych motocykli crossowych, nie tylko po to, by pokazać ich wady i zalety, ale aby na miarę możliwości obalić kilka mitów. Pewnie nieraz czytaliście na forach internetowych bajki o potrzebie wymiany tłoka w dwusuwie co 10 mh, czy też notorycznie sypiących się silnikach czterosuwowych 250. Przychodzimy zatem z ratunkiem!

Słowem wstępu

Do naszych testów wybraliśmy bardzo różniące się motocykle, nie tylko w kwestii swojego pochodzenia, ale przede wszystkim w kwestii podejścia konstruktorów do zagadnienia, jakim jest stworzenie idealnego motocykla crossowego w małej klasie pojemnościowej. Taktyka Hondy od lat jest niezmienna. Tworzy ona motocykle maksymalnie przyjazne użytkownikowi, łatwe w prowadzeniu i dość neutralne. KTM zaś to bezkompromisowy sportowiec z krwi i kości. Austriacy nie przestawali rozwijać swoich silników dwusuwowych i w taki oto sposób na sezon 2008 wypuszczono SX 144 - notabene dzięki FIMowi, który zwiększył minimalną pojemność dwusuwu w klasie MX2 z 125 ccm do 150 ccm.

W ten oto sposób w nasze redakcyjne ręce trafiły dwa bardzo wyczynowe sprzęty, które jeszcze pachniały nowością. Nie mogło zabraknąć także profesjonalistów, którzy motocyklami takimi ścigają się na co dzień i pomogli nam w obiektywnej ocenie. Mowa tutaj o wielokrotnym Mistrzu Polski w Motocrossie i Enduro, Łukaszu Kurowskim oraz młodym zawodniku klasy Junior Motocrossowych Mistrzostw Polski - Danielu Stachyrze. Wszyscy spotkaliśmy się na wymagającym torze w Strzeniówce, który dzięki konfiguracji i piaskowemu podłożu jest wprost idealny, by testować na nim sprzęty. Na pierwszy ogień poszedł KTM...

Filmy

Pozostałe filmy:

KTM 144SX Honda CRF250R
Lukasz Kurowski Wywiad

strony: 1 2 3 4

Zdjęcia
ktm vs honda
sx144 ktm vs crf250r honda
crf przed sx144
sx144 vs crf250
mikulski vs kurowski
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę