tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jordi Torres kończy współpracę z MV Agustą w WSBK NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jordi Torres kończy współpracę z MV Agustą w WSBK

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.05, 12:16 Drukuj

Jordi Torres, hiszpański zawodnik WSBK, który ma właśnie swoje 5 minut w MotoGP, nie będzie już jeździł  w barwach swojego dotychczasowego zespołu MV Agusta. Zobowiązania w obu klasach okazały się nie do pogodzenia.

Torres zastępuje w MotoGP kontuzjowanego Tito Rabata z ekipy Reale Avintia Ducati. Pierwszym wyborem na to stanowisko był zupełnie nieznany Christophe Ponsson, który, delikatnie mówiąc, nie dał rady w GP San Marino. W czasie kolejnego GP Aragonii jego miejsce zajął Jordi Torres, który też dojechał ostatni, tracąc do zwycięskiego Marqueza prawie minutę. Władze Reale Avintia uznały jednak ten wynik za wystarczający i Hiszpan wystartuje w niedzielę w Tajlandii, a być może także za dwa tygodnie w Japonii, jeśli Tito Rabat nie zdąży się wykurować.

NAS Analytics TAG

Torres startował do tej pory w WSBK, w zespole MV Agusta i w momencie przyjęcia zastępstwa musiał pogodzić obowiązki w obu klasach. Choć terminy imprez nie pokrywają się, to logistyka okazała się nie do przeskoczenia. Najbliższe wyścigi MotoGP będą odbywać się we wschodniej Azji, a WSBK w Argentynie i Katarze. Jordi musiałby co tydzień zmieniać strefę czasową, co byłoby fatalne dla jego kondycji. Obie strony - MV Agusta i jej zawodnik zdecydowały więc o zakończeniu współpracy za porozumieniem stron.

Miejsce Torresa na motocyklu MV Agusta zajmie młodziutki Chilijczyk Maximilian Scheib. Jeździł on do tej pory w zlikwidowanej właśnie klasie Superstock 1000, w której zajął trzecie miejsce. Przyszłość Hiszpana nie jest natomiast znana. Przed nim jeden, góra dwa pewne wyścigi w MotoGP. Co dalej? Być może liczy on na stałe miejsce w teamie Reale Avintia, zamiast kiepsko spisującego się Xaviera Simeona. Odważny krok.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę