John Hopkins na Suzuki w MotoGP - Bautista kontuzjowany
Kontuzjowany Alvaro Bautista z zespołu Rizla Suzuki zostanie zastąpiony przez Johna Hopkinsa
Na sezon 2011 zespół Rizla Suzuki zdecydował się wystawić wyłącznie jednego zawodnika. W minionym GP Kataru z kolei, nie widzieliśmy w ogóle motocykla Suzuki. Stało się tak, ponieważ Alvaro Bautista zaliczył wypadek na trzecim wolnym treningu, łamiąc kość udową. Aby zespół w ogóle pojawił się na polach startowych, Alvaro zostanie zastąpiony przez Johna Hopkinsa. Hopper miał wystartować już w Katarze, ale nie zdążył przylecieć.
Nie jest jeszcze jasne, ile zajmie rehabilitacja Alvaro, więc możliwe, iż John zostanie na dłużej. Szczęśliwie dla marki, Hopkins jest zawodnikiem, który w ostatnim czasie w MotoGP dowiózł Suzuki najwyżej – sezon 2007 Hopper ukończył na 4. pozycji w generalce. Na tegorocznym GSV-R też już jeździł w trakcie przedsezonowych testów MotoGP. Aktualnie John ściga się w British Superbikes z zespołem Crescent Suzuki.
Paul Denning, manager Rizla Suzuki:
„John nie jest zadowolony z tego, co przydarzyło się Alvaro, ale wiem, że zrobi dla nas solidną robotę w Jerez. Mamy też nadzieję zorganizować dla niego uprzednio trening. Czas powrotu Alvaro nie jest jeszcze znany, a sezon Johna w BSB koliduje z rundami GP na torach Estoril oraz Le Mans, więc musimy jeszcze poczekać, zanim podejmiemy jakąś decyzję na te dwa wyścigi.”


Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarzesuzuki to ****. kiepski motocykl + kiepski kierowca. Teraz jeszcze zaliczył glebe, a wiec w ogole nie ma suzuki w stawce. Paulowi gratuluję wspaniałej myśli strategicznej :D
Odpowiedz